Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak tam 4000 godzin YouTube?

Czy wiesz, że dwaj Słubiczanie, Gerard Kędziak i jego dziewczyna Renata Segudzińska, prowadzą kanał na YouTube, na którym opowiadają turystom o miejscach wartych odwiedzenia? Nie, ma nie tylko pokazać, że takie miejsca istnieją i jak wyglądają, ale także przygotować podróżników do podróży w różne zakątki kraju i nie tylko. Jej kanał „Traveling Together” osiągnął 1000 subskrybentów i 4000 godzin na YouTube w ciągu 6 miesięcy, co doprowadziło do przyjęcia do programu partnerskiego YouTube.

Renata Hryniewicz: Skąd pomysł na taki projekt?

Facebook

Zacznę od bardzo złych wieści. Jeśli nie prowadzisz strony na Facebooku lub nie zajmujesz się mediami społecznościowymi, to ich nie znasz. Nie wiedzą, że Facebook powoli wypiera twórców internetowych. Jest to standardowe przycinanie post-reach. Skąd wziął się ten pomysł? Facebook jest zaprojektowany tak, aby ludzie spędzali na nim jak najwięcej czasu. Siedzieli w autobusach iw pracy, bezmyślnie przeglądając kanały. Bańka informacyjna spowodowała, że ​​na moim Facebooku przestały pojawiać się ważne dla mnie artykuły, a ja już dawno sięgnęłam po inne materiały, by uporządkować swoją wiedzę (polecam Feedly tutaj, żeby przechowywać wszystkie ważne dla Was blogi).

Facebook idzie o krok dalej i ogłosił, że zwiększy interakcje między przyjaciółmi, rodziną i znajomymi za pośrednictwem swojej platformy. Szlachetny pomysł i plus dla wszystkich użytkowników. Prawie każdy. Przejmie to głowę wszystkich twórców internetowych. Facebook ograniczy zasięg i zresetuje go w razie potrzeby. Wszystko po to, abyś mógł wydawać więcej na reklamę i częściej wyświetlać posty znajomych. W praktyce oznacza to, że musisz najpierw wydać pieniądze, aby wyświetlać posty użytkownikom.

Jak zarabiać na YouTube?

Jak twórca może zarabiać w YouTube? Maciej Budzich wyróżnia dwie możliwości:

– Pierwsza to sytuacja, w której właściciel kanału zarabia na wyświetleniach wideo. W takim przypadku właściciel zawiera umowę z YouTube lub siecią partnerską. Pośredniczy między twórcą a YouTube’em, a jego zarobki zależą wtedy od liczby takich wyświetleń – mówi Budzich. – Jeśli spojrzeć na polski YouTube, niewiele osób potrafi tak rozsądnie zarabiać. Na przykład film Mafia dla psa, wideo promujące kampanię społeczną, miał 3 miliony wyświetleń i przyniósł około 6 tysięcy złotych. złoty.

Kieszonkowe czy pensja?

Zwykle najbardziej interesuje wszystkich, ile pieniędzy można zarobić w YouTube. Podzielę się tą tajemną wiedzą, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Słyszałem o współczynniku konwersji, który mówi, że 1 milion wyświetleń = 1000 zł, co wydaje mi się abstrakcyjne i mogłoby zniechęcić każdego do zabawy z pomysłem zarabiania na YouTube. Z punktu widzenia YouTube ten milion nie jest jednak wynikiem niemożliwym. Wszystko zależy od tego, czy treść jest atrakcyjna i angażująca dla widzów.

Gdzie wypożyczyć rower w Amsterdamie?

W mieście jest wiele wypożyczalni rowerów. Większe to MacBike i Bike City, ale hotele często mają własne wypożyczalnie. Ceny oscylują wokół 12 euro za dzień. Oczywiście im dłużej korzystasz z roweru, tym niższa będzie stawka dzienna.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad