Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak to jest być w pochwie

Pochwa jest częścią wewnętrznych żeńskich narządów płciowych. Wygląda więc na to, że jej wygląd nie powinien być aż tak ważny. Jednak jej anatomia może mieć ogromne znaczenie dla funkcjonowania kobiety. W przypadku wad wrodzonych lub urazów, które prowadzą do znacznego zniekształcenia pochwy, a jej budowa odbiega od stanu prawidłowego, kobieta może odczuwać duży dyskomfort i ból oraz nie być spełniona seksualnie tak, jak by tego chciała. Rozwiązaniem jest waginoplastyka, czyli plastyka pochwy.

Pochwa łączy macicę z przedsionkiem pochwy. Jest to kanał, którego długość wynosi około 6-8 cm. Ma około 2-3 cm szerokości w środkowej części i rozszerza się od wejścia do szyjki macicy. Są to kanały rodne, więc ich szerokość może znacznie wzrosnąć, gdy dziecko się urodzi. Ściany pochwy mają grubość około 3-5 mm. Składają się z 3 warstw: zewnętrznej, mięśniowej i śluzowej.

Z pochwowym ziemniakiem

Okazuje się, że kobiety czasami noszą dziwne rzeczy w swoich pochwach. Dziwne, a czasem nawet nielegalne. Jak ta 27. przemytniczka aresztowana w 2011 r. za ukrycie 54. paczki heroiny w jej kroczu. Mówi się, że inna kobieta włożyła ziemniaka do pochwy, aby uniknąć ciąży. Kiedy ziemniak zaczął kiełkować, zgłosiła to tylko ginekologowi.

Inna kobieta traktowała swoją pochwę jak torebkę. Kieszeń, w której zmieścisz pigułki, paragony czy kosmetyki. Niestety ta dama zachowała anonimowość, więc nie poznasz jej imienia. Inną rzeczą jest to, że ta rzecz może być tylko legendą krążącą po Internecie.

Gaz z pochwy – co to jest?

Gazy pochwowe to nic innego jak powietrze, które wydostaje się z pochwy podczas lub po seksie lub podczas uprawiania sportu. Zwykle towarzyszy temu odgłos „pierdnięcia”, co dla wielu kobiet jest dość krępujące. Całkowicie niepotrzebne, ponieważ jest to normalny stan fizjologiczny. Jak powstaje gaz pochwowy?

Pochwa składa się z mięśni, które mogą się kurczyć lub rozluźniać.

Podczas stosunku płciowego powietrze jest zasysane do zrelaksowanej pochwy, która następnie jest ponownie wydalana w wyniku skurczu. Tak więc gaz nie jest wytwarzany w macicy lub pochwie, to po prostu powietrze, które dostało się i jest wydalane na zewnątrz. Często towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk, dlatego wiele osób potocznie określa ten stan jako „pierdzenie pochwowe”.

Jak wygląda to dopasowanie?

Dzisiejsze mity niosą przesłanie o nietolerancji seksualnej ze względu na wielkość genitaliów. Kiedy występuje, wiąże się z patologią struktury narządów płciowych. Podobnie jak penisy, pochwy różnią się długością. Średnia długość pochwy wynosi od 5 do 14 cm. Jednak podekscytowana samica ma zwykle od 6 do 8 cm długości i mniej niż 2 do 3 cm szerokości. Swoim kształtem przypomina włóknisty tunel, w którym ściany stykają się ze sobą. Podczas stosunku penis jest ściskany między ściankami, które z kolei rozszerzają się i naciskają na niego. Rękaw wtedy dobrze przylega do penisa, a jego kształt i grubość nie mają znaczenia. To nie ma znaczenia, tzn. krzywizna pochwy idealnie odpowiada krzywiźnie członka. Regnier de Graaf — siedemnastowieczny lekarz i anatom, który odkrył pęcherzyki Graafa — napisał o pochwie w swojej książce Traktat o kobiecych genitaliach: „Pochwa jest tak pomysłowo skonstruowana, że ​​dopasowuje się do każdego penisa. Spełnia wymagania krótkich, odbiega od długich, poszerza się dla grubych i zaciska dla cienkich. Natura wzięła pod uwagę wszystkie typy penisów, więc nie ma potrzeby starannego dopasowywania kształtu pochwy. Więc mężczyzna może umówić się z każdą kobietą, a kobieta może umówić się z każdym mężczyzną, o ile są zgodni pod innymi względami.

Obserwacje De Graafa zostały potwierdzone przy użyciu nowoczesnej aparatury, takiej jak ultrasonografia i tomografia komputerowa. Badania wykazały, że podczas podniecenia pochwa wydłuża się, a przednia ściana jest najbardziej wrażliwa. Pochwę można podwoić, czyli z 7,5 cm do 15, a nawet 20 cm. Macica porusza się w górę, a penis może wsunąć się pod szyjkę macicy.

Vital Injector 2

Vital Injector 2 to innowacyjna metoda, która rzuca zupełnie nowe światło na mezoterapię igłową. Jest obecnie uznawany za najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do rewitalizacji skóry dostępne na rynku. Umożliwia próżniową aplikację różnych preparatów wieloma igłami jednocześnie. Pozwala na podawanie niewielkich ilości substancji charakteryzujących się wysokim stopniem lepkosprężystości.

Lepkosprężystość jest parametrem opisującym zdolność substancji do przejścia ze stanu sprężystego do lepkiego w zależności od dostarczonej energii. Przykładami produktów, które można podawać za pomocą Vital Injector 2 są usieciowany kwas hialuronowy lub osocze bogatopłytkowe.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad