Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak ubrac dziecko odpowiednio do temperatury

Na podwórku przedszkola widzę dzieci chodzące w wełnianych czapkach i szalikach, podczas gdy moje dziecko upiera się, żeby zdjąć bluzę z krótkim rękawem. Kwiecień to taki miesiąc, kiedy obok niemowlaka leżącego w wózku w kombinezonie widać kolejny wózek z niemowlakiem bez czapeczki, w jednym bucie. Który rodzic ma rację w tej sytuacji? Na co zwrócić uwagę, ubierając dziecko na spacer

A co z tym kapeluszem?

Czapka lub inne nakrycie głowy – kiedy jest naprawdę potrzebne, a kiedy nie? Jeśli zostajesz w domu, niemowlę lub starsze dziecko nie potrzebuje nakrycia głowy. Główka noworodka może być nakryta cienką czepkiem lub kapturkiem zaraz po kąpieli. Przypominamy, że zapalenie ucha nie jest spowodowane przeziębieniem – to mit, który wciąż się utrzymuje. Zapalenie ucha jest spowodowane przez wirus lub bakterię, często w wyniku przeziębienia.

Kiedy idziemy z dzieckiem na spacer i nie ma wiatru, a temperatura przekracza 20 stopni, możemy obejść się bez czapek nawet dla młodszych dzieci, jeśli będziemy je chronić przed słońcem. Przy 15 stopniach wystarczy cienka bawełniana czapka, przy 10-15 stopniach na zewnątrz powinna być trochę grubsza. Jeśli temperatura wynosi kilka stopni lub poniżej zera, kaptur od garnituru lub kurtki może służyć jako dodatkowe nakrycie głowy.

Odzież dziecięca na każdą pogodę

Każdy rodzic wie, że odzież musi być dostosowana do pogody. Muszą być również wygodne, praktyczne i łatwe do przenoszenia.

Kiedy temperatura powietrza spada, ciepłe zimowe buty dla dzieci i kurtka są niezbędne. Tak jak odpowiedni kapelusz.

Jesienią i zimą warto ubrać dziecko w cebulkę.

Dobieranie ubrań do pory roku

Ubierając dziecko latem, załóż taką samą liczbę warstw jak Ty. Zimą warto jednak ubrać je trochę cieplej niż siebie. Dobrą zasadą jest „dorosły plus jeden”, co oznacza taką samą liczbę warstw, jak jedna osoba dorosła plus jeszcze jedna. Może to być kolejna koszulka z krótkim lub długim rękawem, bluza lub kocyk dla dzieci w wózku.

Im bardziej Twoje dziecko jest aktywne na świeżym powietrzu, tym lżejsze powinno być jego ubranie. Maluch, który jest w wózku na spacerze, powinien być ubrany znacznie cieplej niż mama, która go wyprowadzała. Wszystko dlatego, że dziecko, które się nie rusza, jest o wiele fajniejsze niż rodzic. Z kolei dziecko biegające po placu zabaw z rówieśnikami powinno być ubrane dużo jaśniej, żeby się nie pociło.

Naturalne i przewiewne

Warstwy odzieży dziecięcej, które mają kontakt ze skórą, powinny być wykonane z naturalnych tkanin. Najlepszym wyborem są body i botki ze 100% bawełny dla dziewczynek i chłopców, T-shirty itp., które znajdziesz w Sinsay w cenach już od 14,99 zł. Taka substancja pozwala skórze dziecka oddychać i nie powoduje podrażnień.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad