Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak uniknąć praw autorskich na YouTube?

Łamiemy prawa innych osób, gdy korzystamy z czyjejś pracy bez istotnej jej modyfikacji, a także inne prawa, gdy tworzymy opracowania.

Pamiętaj, że publikując własną wersję cudzej piosenki lub używając motywu muzycznego innej osoby, naruszasz prawa autorskie właścicieli praw autorskich. Aby bezpiecznie rozpowszechniać takie nagranie, musimy uzyskać odpowiednią licencję na korzystanie z utworu w odpowiednich obszarach użytkowania. Pośrednictwem w ich przyznawaniu zajmują się głównie organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. W Polsce jest to głównie ZAiKS.

Prawa autorskie TikTok Music

Dla Twojej wygody przygotowałem treści, które pomogą Ci poruszać się po tej witrynie.

 • Prawa autorskie do muzyki TikTok Prawa — treść
 • Podcast i wideo
 • Czy muzyka jest chroniona prawami autorskimi na TikTok?
 • Jak legalnie korzystać z muzyki na TikTok?
 • Licencja TikTok Music
 • Muzyka TikTok poza katalogiem
 • Dlaczego muzyka znika z TikTok?
 • Jaka jest kara za nielegalną muzykę na TikTok?
 • Wszyscy na TikToku to robią!
 • Potrzebujesz pomocy?
 • BONUS: Tydzień kreatywności

Prawa autorskie do utworów — czym są i kim są?

Istnieją dwa rodzaje praw autorskich do każdego dzieła – majątkowe i osobiste. Te pierwsze umożliwiają zarabianie, ponieważ uprawniają posiadacza do pobierania honorariów autorskich i innych dochodów, a także umożliwiają zawieranie umów licencyjnych lub umów o przeniesienie praw majątkowych, te drugie chronią więź autora z utworem i dają mu kontrolę nad tym, jak utwór jest używany .

Prawa autorskie należą przede wszystkim do autora lub współautorów. Jednak nie zawsze tak jest. Prawa autorskie mogą zostać przeniesione na inny podmiot, np. B. wydawcą muzycznym. Podczas pracy z wytwórnią zdarza się, że jest to warunek zawarcia umowy. Innym przypadkiem jest nabycie praw majątkowych przez pracodawcę, jeżeli utwór powstał w wyniku wypełnienia obowiązków wynikających ze stosunku pracy. Prawa majątkowe są zbywalne i można nimi swobodnie rozporządzać, natomiast prawa moralne są niezbywalne, niedziedziczne i nie można się ich zrzec. Ponadto prawa te nigdy nie wygasają. Dlatego prawa moralne muszą być zawsze szanowane, niezależnie od czasu.

Uprawniony do nich jest tylko twórca, a po jego śmierci ich realizację powierzają innym organom, np. spadkobiercom. Upoważnienie nie oznacza jednak posiadania tych praw przez tych, którzy je wykonują.

Użytkownik muzyki Bibliothèque YouTube

Sil’objectif de Notre Chaîne sur YouTube jest autorem samouczków lub przewodników w serwisie Importquel plus Sujet, użytkownik un fundfundrecommended, more dans un monde où le droit d’auteur est si protégé, nous devons utiliser du content libre de droit. Aby rozwiązać ten problem, YouTube oferuje nam dużą Bibliothèque de musique libre de droits. Ces audios peuvent être téléchargés całkowicie za darmo i używane jako tło dla naszych filmów.

Sin voyons sur YouTube, nombreuses grandes chains use de la musique célèbre, comme arrière-plan, pour Presenter du content or one experience. W zależności od analizy timingu i jakości dźwięku, nie jest to oryginał. Pierwszym i najbardziej zalecanym jest skrócenie utworów do dziewięciu sekund, aby YouTube ich nie rozpoznał i nie naruszył praw autorskich. Szerokie zastosowanie dobrej aplikacji, ekstrakcja dźwięku jest bardzo prosta, raccourcer, bien plus dodatek.

A co z artystami, którzy publikują covery piosenek innych wykonawców w YouTube? Czy na takich produkcjach można zarobić?

Ponieważ okładka jest uważana za dalszy rozwój oryginalnego dzieła, nie można jej używać bez zgody autora. Więc możesz się zabezpieczać, ale nie możesz dzielić się tym ze światem, nie mówiąc już o zarabianiu pieniędzy. Takie działanie stanowi naruszenie praw autora oryginalnego dzieła

Prawo autorskie nie rozróżnia komercyjnego i niekomercyjnego wykorzystania w ochronie praw autorskich. Zasadą jest, że nie można rozpowszechniać cudzej pracy bez zgody twórcy. Cel dystrybucji nie ma znaczenia z punktu widzenia niezgodności z prawem. Publikując coś, co nie jest naszą własnością, nawet w celach non-profit, naruszamy prawa twórcy. Jeśli jednak robimy to komercyjnie, zakres naruszenia staje się jeszcze większy i uprawnia poszkodowanego do dalszych roszczeń, takich jak wysokie odszkodowanie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad