Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak uzyskać więcej widoków i polubień na YouTube?

Aby uzyskać więcej wyświetleń, powinieneś promować swoje filmy w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook i Instagram. Publikuj linki do swoich filmów z ciekawymi opisami i zdjęciami. Używaj hashtagów swobodnie, ale nie przesadzaj, bo Twoje posty będą wyglądać jak spam. Możesz także przeprowadzić promocję w mediach społecznościowych, aby zwiększyć widoczność swoich filmów. Wielu znanych projektantów z powodzeniem stosowało tę strategię. Jeśli chcesz zwiększyć liczbę polubień i wyświetleń na swoim kanale, ułatw innym znajdowanie Twoich filmów na YouTube. Ponadto możesz kupić polubienia YouTube z EarthWeb lub innych witryn oferujących takie usługi.

Opublikuj swoje filmy wideo na swojej stronie internetowej lub blogu, jeśli taki posiadasz. Ponieważ osoby, które już są zainteresowane Twoją marką, chętniej oglądają Twoje filmy, liczba wyświetleń i polubień wzrośnie. Linki do Twoich filmów mogą również pojawiać się w podpisie e-maila i biografii w Twoich mediach społecznościowych. Otrzymasz również więcej wyświetleń, jeśli możesz umieścić swoje filmy wideo w odpowiednich i powiązanych witrynach. Wynika to z faktu, że osoby odwiedzające tę witrynę będą miały kontakt z Twoimi materiałami. Twórz wysokiej jakości treści i optymalizuj witrynę pod kątem SEO, aby zwiększyć szanse na umieszczenie Twoich filmów w innych witrynach.

Zanim podejmiesz decyzję…

…musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie, co jest bardzo ważne, jeśli chcesz używać YouTube do transmisji biznesowych dla siebie lub klienta:

  • Ustaw opcję wcześniejszego transferu, ponieważ aktywacja niektórych funkcji może zająć kilka dni.
  • YouTube bardzo surowo podchodzi do praw autorskich, co często prowadzi do szkodliwej nadgorliwości. Ty lub Twój klient możecie paść ofiarą tej praktyki.
  • Przesyłka może zwykle zająć 8 godzin.

    Są wyjątki, ale trzeba prowadzić duży kanał i naprawdę mieć wskaźniki.
  • Kanał ma maksymalną liczbę transferów, które można wykonać w ciągu jednego dnia. Niestety, nie poznasz tego numeru dla swojego kanału, dopóki nie osiągniesz limitu.
  • Pamiętaj o włączeniu/wyłączeniu monetyzacji podczas konfigurowania przesyłek. Miejsca docelowe reklamy mogą pojawić się podczas transmisji bez Twojej wiedzy i możesz tego nie chcieć. Lub odwrotnie – liczyłeś na miliony monet z milionów reklam, a serwer reklam milczał.
  • Strumień jest zwykle opóźniony o około 30-40 sekund, ponieważ serwery YouTube potrzebują trochę czasu na zakodowanie materiału. Nie licz więc na szybką interakcję z widzami (np. błyskawiczne odpowiedzi na czacie).
  • Czasami YouTube jest blokowany w niektórych miejscach przez administratora sieci firmowej, aby pracownik nie oglądał kociąt podczas pracy. W tej sytuacji oni również nie zobaczą transmisji.

Dlaczego niektóre filmy są wyświetlane powyżej?

Statystyki dotyczące liczby wyświetleń, polubień i mniejszej liczby negatywnych reakcji są traktowane poważnie podczas określania liczby filmów wideo w rankingu najczęściej wyszukiwanych słów. Jeśli chcesz znaleźć się w swoim materiale, musisz generować wyświetlenia w YouTube, aby szybciej umieścić swój film na pierwszym planie. W ten sposób Twój film dociera do większej liczby organicznych użytkowników z ukierunkowanym efektem śledzenia. Zaletą kupowania wyświetleń na YouTube jest wzbudzenie zaufania użytkowników. Ludzie oglądają dłuższe filmy, które uzyskują więcej wyświetleń i polubień. Bardziej przydatne treści dla grupy użytkowników mają zwykle pozytywny wpływ i generują więcej wyświetleń.

Każdy twórca treści w YouTube stara się dotrzeć do jak największej liczby osób. Chociaż cel ten jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia przy tworzeniu odpowiednich treści, w wysoce konkurencyjnej branży konieczne jest pozyskanie wsparcia profesjonalnej platformy, przynajmniej na początkowych etapach, aby w naturalny sposób zwiększyć liczbę wyświetleń wideo.

Jak często powinny odbywać się takie zawody?

Najpierw musisz sprawdzić, czy to w ogóle się opłaca, aby Twoje wysiłki nie poszły na marne. Po przeprowadzeniu takiego konkursu odczekaj chwilę, sprawdź jak wygląda „przepływ” subskrybentów i jak wygląda retencja pozostałych widzów na kanale. Jeśli po konkursie nie masz subskrybentów zainteresowanych publikowanymi przez Ciebie treściami, nie podobają Ci się Twoje filmy, nie retweetuj ich, może to oznaczać, że przyciągnąłeś ludzi, których interesują tylko nagrody.

8. Stwórz serię, cykl!

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad