Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak wspiąć się na YouTube

Niech zgadnę – jesteś artystą, jakiś czas temu założyłeś kanał na YouTube i opublikowałeś swoje pierwsze teledyski. Od ostatniej premiery minęło już trochę czasu, a patrząc na wyniki oglądalności, zastanawiasz się: czy są sposoby na ulepszenie kanału? Odpowiedź brzmi tak. Oto prosta lista kontrolna, która pomoże Ci upewnić się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zoptymalizować swój kanał YouTube, aby zwiększyć liczbę wyświetleń, zbudować lojalnych odbiorców i zarabiać więcej w YouTube.

1. WYBIERZ NAZWĘ KANAŁU Nazwa kanału w YouTube różni się od jego adresu URL. Nazwę można później edytować i zmieniać, ale najlepiej wybrać ją wcześniej i trzymać się jej. Zachowuj spójny i konsekwentny branding przez Ciebie jako artysta. Wybierz więc coś, co jest w miarę krótkie i łatwe do zapamiętania (np. nazwa zespołu), coś, co pozwoli widzom wiedzieć, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu kanału. Możesz edytować informacje o swoim kanale YouTube, logując się na swoje konto Google+. Jeśli jesteś artystą, warto dodać słowa: OFFICIAL CHANNEL lub OFFICIAL do nazwy kanału, ponieważ widz zwykle wyszukuje oficjalny kanał artysty za pomocą wyszukiwarki YouTube i wierz mi, czy jest twój. w tym momencie ktoś niestety wrzuci Twój teledysk na Twój kanał, a content ID, czyli system YouTube, który ma chronić przed takimi sytuacjami, nie zawsze działa przy 100 000 subskrybentów? Móc! Życzę jej tego z całego serca, ale zacznijmy od początku.

Istnieje wiele powodów, dla których warto przeczytać ten nektar. Jednym z nich może być posiadanie kanału YouTube i tworzenie filmów. Po drugie – może jesteś na początku swojej przygody w tym obszarze? Wcale by mnie to nie zdziwiło, bo czasem w mojej głowie pojawiała się myśl: „Dlaczego nie rzucić tego wszystkiego i zostać YouTuberem? Zacznijcie dzień i kolejny film z magicznym hasłem: Witajcie kochani, witajcie na moim kanale, dzisiaj mówimy o…”. Innym argumentem może być to, że pomagasz komuś prawidłowo skonfigurować ten kanał. A może po prostu wiesz, że warto przeczytać nasze nektary, bo dzięki nim możesz poszerzyć lub utrwalić swoją wiedzę? Do jakiejkolwiek grupy potencjalnych czytelników należysz, zapraszam do zapoznania się z kolejną dawką wiedzy.

Dlaczego warto poprawiać jakość materiału wideo?

W przypadku niektórych wyszukiwań Google lubi wyświetlać filmy z YouTube w pierwszych wynikach wyszukiwania, a pozostałe przenosić znacznie niżej. Szczególnie preferuje te pytania, które zaczynają się od „jak”, samouczki lub różnego rodzaju recenzje. Wysoka pozycja naszych filmów w wynikach wyszukiwania, zarówno w Google, jak i YouTube, znacznie zwiększa liczbę wyświetleń. To bezpośrednio wpływa na wzrost jakości linku w opisie filmu, co z kolei przekłada się na zwiększony ruch na stronie.

Potencjał YouTube jest często niedoceniany przez firmy, które prowadzą swój kanał w oparciu o motto „bo każdy ma”. Tymczasem wystarczy kilka prostych zmian, aby zwiększyć zaufanie do naszego kanału w oczach użytkowników i robotów wyszukiwarek. W ten sposób możesz przyciągnąć więcej nowych i zaangażowanych widzów.

  1. Utwórz nagłówek — ekscytujący, ale prawdziwy! Nikt nie lubi rozczarowań, więc nie obiecuj widzom niczego, czego nie dostaną po obejrzeniu filmu. Tytuł to pierwsza informacja, którą widzą widzowie. Jest to również bardzo cenna informacja, jeśli chodzi o wyszukiwarki. Powinniśmy zawrzeć słowa kluczowe, które uważamy za ważne oraz krótko i precyzyjnie pokazać istotę filmu.

Po pierwsze – Wyświetlenia

Wyświetlenia w serwisie YouTube są zdecydowanie źródłem utrzymania tej witryny. Publikując materiał, chcesz, aby zobaczyło go jak najwięcej odbiorców. Konkurencja jest jednak silna i nie tak łatwo odnieść w niej sukces. Przydatna będzie opcja kupowania wyświetleń na YouTube. Jak to działa? To jest łatwe. Kupujesz usługę jak wiele innych transakcji online. Ty wybierasz, ile wyświetleń chcesz kupić. Co to znaczy? Gigantyczny! Każdy, kto jest już aktywny na YouTube, doskonale wie, że odbiorcy chętniej klikną w film, który ma już określoną liczbę wyświetleń, niż w film, który ich nie ma. Czy kupowanie wyświetleń jest legalne? Oczywiście jest to całkowicie legalna i skuteczna usługa dostępna dla każdego.

Twój kanał musi być obserwowany przez określony czas, aby zarabiać pieniądze z programu partnerskiego. Ale co, jeśli dopiero zaczynasz? Jeśli pracujesz na YouTube, możesz także wykupić czas oglądania jako usługę dodatkową. Dzięki temu możesz szybciej dołączyć do programu partnerskiego i szybciej zarabiać pieniądze.

Jak wyszukiwać w serwisie YouTube

Na początek podstawy wyszukiwania i absolutne „obowiązki”. Każdy może znaleźć pole wyszukiwania w YouTube, ale czy wszyscy używają filtrów wyświetlanych u dołu strony wyników wyszukiwania? Filtry obejmują:

  • Data publikacji (ostatnia godzina, dzisiaj, w tym tygodniu, w tym miesiącu, w tym roku)

  • typ zawartości (wideo, kanał, lista odtwarzania, film, program)

  • Długość nagrania (krótkie > 4 min, długie

  • Funkcje (na żywo, 4K, HD, napisy, licencja CC, 360°, VR180, 3D, HDR, lokalizacja, zakupione)

  • sortowanie (trafność, data przesłania, widok, ocena)

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad