Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak wylaczyc safe search?

Codziennie korzystamy z wyszukiwarek, aby znaleźć interesujące nas tematy. Okazuje się jednak, że często trafiamy na treści uznane za nieodpowiednie dla nieletnich. Jak temu zapobiec? Tutaj do gry wchodzi SafeSearch. co to właściwie jest? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Filtrowanie stron internetowych przez Google – jak tego uniknąć?

Użytkownicy prowadzący własne witryny często zastanawiają się, czy filtr SafeSearch wpływa na ruch w witrynie pochodzący z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Dzieje się tak najczęściej na stronach, które zawierają filtrowane i jawne treści. Zdjęcia i informacje zawarte w artykułach czasami uruchamiają filtr SafeSearch i adresy tych stron są odfiltrowywane z wyników wyświetlanych w wyszukiwarce.

Filtrowanie danych witryny generuje mniejszy ruch przy użyciu Google.

Jak uniemożliwić Google filtrowanie Twojej witryny?

Jeśli już wiesz, czym jest filtr SafeSearch i prowadzisz witrynę internetową, możesz się zastanawiać, czy Google go filtruje. Niektórzy obawiają się, że filtr wpłynie na organiczny ruch związany z wyszukiwaniem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku witryn, które balansują na cienkiej granicy między udostępnianiem treści filtrowanych i jawnych (przynajmniej zgodnie z algorytmami Google). Co ciekawe, artykuły czasami zawierają akapity i obrazy, które uruchamiają filtr SafeSearch. W takim przypadku adresy URL i obrazy są odfiltrowywane z wyników wyszukiwania, co generuje mniejszy ruch z Google. Teraz już wiesz dokładnie, czym jest Bezpieczne wyszukiwanie. Sprawdź teraz, co zrobić, aby wyszukiwarka nie przefiltrowała całej witryny. Jeśli już publikujesz treści dla dorosłych, dodaj je do określonej kategorii.

To mówi Google, że nie musisz filtrować całej witryny, tylko określoną kategorię. Spróbuj więc uporządkować wszystkie swoje posty, jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz opublikować treści seksualne. Dodaj także metadane wskazujące typ postu.

Jak wyłączyć Google SafeSearch w telefonie komórkowym?

Z drugiej strony użytkownicy smartfonów mogą również usunąć filtr SafeSearch ze swoich kont Google. Aplikacja logo Google firmy Amazon, amerykańskiej międzynarodowej firmy zajmującej się technologiami i usługami internetowymi, jest pokazana na tym zdjęciu zrobionym 28 sierpnia 2019 r. na tablecie w Lille.

  • Otwórz przeglądarkę internetową na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android.
  • Następnie przejdź do witryny Google.
  • Stuknij Ustawienia.
  • Wybierz ustawienia wyszukiwania tutaj.
  • Przewiń w dół do Filtrów SafeSearch.
  • Następnie aktywuj „Pokaż wyniki”.
  • Na koniec wybierz Zapisz.

Jak włączyć lub wyłączyć filtr Google SafeSearch na komputerze PC lub Mac?

Włączanie i wyłączanie Google SafeSearch jest dość łatwe. Poniższe kroki będą działać w dowolnej przeglądarce internetowej w systemie Windows lub Mac.

Krok 1: Otwórz swoją ulubioną przeglądarkę internetową i przejdź do wyszukiwarki Google.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad