Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jestem Taras Povoroznyk, ale wszyscy mówią na mnie Tara. Jestem parkourzystą, YouTuberem, buntownikiem. żyję dla tego, co kocham Uprawiam parkour, nagrywam filmy. A ja staram się przekazać wszystko co mogę – dlatego polecam Tary Camps i Tary Workshops. W tym samym czasie pracuję nad moim logo Parkour Enjoy the Movement. Posmakuj nowej książki o świecie Tary.

Jak założyć własny kanał na youtube Następnym krokiem jest załadowanie filmu za pomocą pustu i założenie własnego kanału. To takie jednostronne. Wejdź na YouTube.com i zapytaj tam – utwórz konto. Będziesz nosić zestaw. Jak chcesz się nazywać, wpisz tam swój wiek, następnie miniaturę kanału, przejdź do głównej kategorii filmów, które chcesz nagrać (jestem tutaj, przestałem rozmawiać). Talia jest zwykle przedstawiana jako grafika, nie jest to ogólna uwaga, ale jest lepsza, ponieważ jest to monolityczna grafika, więc talia w każdym filmie jest krótkim wprowadzeniem, które te osoby rozpoznają na zawsze. Oznacza to, że szablon kanału, nazwa i zdjęcie, a następnie po prostu dodaj wideo po filmie.

Cross

Cross/Collab – współpraca twórców, współpraca (bez obraźliwego charakteru tego słowa). Najczęściej mówimy o rozdrożu, gdy dwóch różnych YouTuberów tworzy razem film, który później trafia na ich kanały. Collab może również oznaczać współpracę osoby i marki, na przykład Coca-Coli z influencerem.

Clickbait / clickbait title – tytuł będący przynętą, niestety zwykle o bardzo dramatycznym lub skandalicznym wydźwięku, np.: „Powiedziałam rodzicom mój największy sekret…” lub „Rozebrała się, zobacz się…!». Clickbait może być również graficzną miniaturą filmu – przyciągającą wzrok, ciekawą, często wprowadzającą w błąd, czasem pokazującą nagość lub wulgaryzmy. Powodem, dla którego powstają takie tytuły, jest ich wysoki współczynnik klikalności, chociaż zwykle nie skutkuje to zaangażowaniem poniżej wideo. Przykłady:

Nie obejdzie się bez dobrego sprzętu

Początkujący YouTuber niekoniecznie będzie gotowy od razu wyposażyć się w profesjonalną kamerę, mikrofon, a może nawet oświetlenie. W czasach, gdy nie wiadomo, czy kanał w ogóle zyska popularność, może skutecznie zniechęcić do inwestowania dużych pieniędzy w sprzęt. Na szczęście nie potrzebujesz od razu świetnego aparatu.

W dzisiejszych czasach nawet dobry smartfon zapewnia optymalną jakość od samego początku. Jednak przed nakręceniem pierwszych filmów warto zaopatrzyć się w mikrofon. Statyw będzie przydatnym gadżetem od samego początku. Jeśli początkujący youtuber nie dysponuje już całym niezbędnym sprzętem, aby uzyskać znacznie lepszą jakość filmów, zawsze powinien zwracać uwagę na warunki fotografowania – jakość naturalnego światła, wszelkie szumy czy szumy.

Kim jest YouTuber?

YouTuber to każdy, kto przesyła film na serwer YouTube. Ta koncepcja nic nie znaczy, potem ją rozumiesz lub nie, nie wiesz, kiedy widzisz swój pierwszy film i już go nie potrzebujesz. Bycie YouTuberem niekoniecznie oznacza bycie sławnym. Wystarczy skorzystać z platformy.

  • Powinien mieć ukończone 13 lat, młodsi użytkownicy muszą być zarejestrowani przez opiekuna prawnego
  • YouTuber powinien być w podanym wieku tixagb_14)
  • Może targetować cały kanał, serial, a może po prostu film na określony temat
  • Musisz wyrazić swoją osobowość, swoje przemyślenia
  • Bądź wdzięczny za każdego widza, wyświetlenie i mały sukces
  • Potrafi stworzyć silna więź z widzami, zaangażuj ich
  • Jeśli używa sztuczek, powinien umieć

Wskazówki dotyczące filmów instruktażowych w języku angielskim

Ktoś zaraz dostanie zarażony, nie musi. Witryna Videacesky.cz, prowadzona przez Mladá fronta, gdzie wiele z tych zmodyfikowanych zamówień to czeskie tytuły, pomaga przybliżyć świat ogromnego anglojęzycznego YouTube.

Możesz zacząć od OverSimplified, który animuje historię świata i odwrotnie. Od wydarzeń stanowiących podstawę każdej lekcji historii (obie wojny światowe, Wielka Rewolucja Francuska) po te mniej ważne, ale bardziej zabawne (wojna australijska z Emu, wojna o wiadro między miastami Bolonią i Modeną).

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad