Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zacząć nagrywać filmy dla YouTube

Jeśli chodzi o YouTube, wyszukiwanie słów kluczowych dla filmów jest BARDZO ważne.

Jeśli wiesz, jak wybrać PRAWIDŁOWE słowa kluczowe, to…

Nagrywanie filmów: obiektywy

Większość materiałów w YouTube kręcę obiektywem 25 mm/1,4 od Panasonica. To lekki i ostry obiektyw, który doskonale nadaje się do portretów i filmów. Ogniskowa 25 mm daje mi również nieco węższy kadr, co jest bardzo przydatne w pomieszczeniu, w którym fotografuję i znacznie ułatwia komponowanie.

Panasonic 15mm/1.7 to bardziej wszechstronny obiektyw do podróży, krajobrazów i architektury. Jest bardzo solidnie wykonany. Używam obu obiektywów naprzemiennie i oba bardzo lubię.

Czy sprzęt ma znaczenie w 2021 roku?

Dla niedoświadczonych programistów kwestia sprzętu wciąż budzi wiele kontrowersji. Wiele osób pyta jak wgrać na YT nigdy nie próbuj bo twierdzą że sprzęt jaki mają jest niewystarczający lub nieprofesjonalny.
W przeciwieństwie do wielkich twórców prawdopodobnie nie masz tak dużego budżetu, a Twoja praca nie przynosi jeszcze wystarczającej ilości pieniędzy, aby dorzucić takie rzeczy do Twoich wydatków.

Po pierwsze, jeśli pytanie, jak zdobywać wyświetlenia na YouTube, jest dla Ciebie zagadką, to nie jesteś jeszcze w miejscu, w którym można kupić zaawansowane urządzenia rejestrujące. Ponadto profesjonalne akcesoria stanowią ogromny czynnik kosztowy. Czy wiesz, ile kosztują zaawansowane kamery i oświetlenie? W przeciwieństwie do aparatów, które kupuje się w sklepie za dwa czy pięć tysięcy złotych, najwyższa jakość kosztuje dziesiątki tysięcy.

Zestaw do nagrywania wideo za około 1450 zł

    Zoom H1n rejestrator dźwięku – zł 420.

  • Mikrofon krawatowy Boya BY-M1 cena około 80 zł – 90 zł.
  • Kamera internetowa Logitech C922 ok. 550 zł. Opcjonalnie, w zależności od ceny, można dokupić model Logitech Brio. stojak na stół 50 zł. Statyw z głowicą np. Camrock TH70, cena 120 zł. 2x softbox + studio bulb 5500k ok. 230 zł.

  • Mikrofon Rode NT USB – 800 zł (przy dobrej akustyce pomieszczenia).
  • Kamerka Logitech Brio około 800 zł.

  • Statyw z głowicą np. z Camrock TH70, cena 120 zł.
  • Ramię do mikrofonu stołowego 70 zł.
  • 2x softbox + żarówka studyjna 5500k ok. 230 zł.

PIERWSZY FILM NA youtube działa.

Przeciętnemu zjadaczowi chleba słowo „wideo” kojarzy się z ulubionymi programami telewizyjnymi lub filmami. Zwykle niewiele osób myśli o wideo jako o narzędziu biznesowym.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad