Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zacząć zarabiać pieniądze na YouTube?

Chociaż wszyscy myśląc o karierze w YouTube, wszyscy wyobrażamy sobie Team X lub inny duży kanał, na którym pieniądze dosłownie leżą na podłodze, w rzeczywistości nie jest to takie proste. Jeśli ktoś myśli, że pieniądze zarobione na YouTube wystarczą mu na początek, to muszę go zasmucić.

Ceny początkowe dla youtuberów to prawie 0 zł, więc jest to mało opłacalne. Pierwsze filmy nie muszą generować pieniędzy, ponieważ na początku musimy trafić do odbiorców. Dopiero gdy zgromadzimy rozsądną liczbę widzów, możemy zacząć myśleć o monetyzacji. Pierwsze materiały, które opublikujemy na naszym kanale będą miały bardziej cel marketingowy, aby przyciągnąć subskrybentów. Jest to raczej biznes, w którym początkowo nie opłaca się być skąpym. Ludzie są bardzo wrażliwi na to, kogo śledzą, więc na początku może być trudno, gdy otrzymamy negatywną etykietę.

SPOSOBY ZARABIANIA W YOUTUBE

Najpopularniejszym sposobem zarabiania na YT są płatne reklamy – zwłaszcza Google Adsense. Jeśli jednak jesteś początkującym YouTuberem, nie oczekuj dużych kokosów.

YouTuberzy w Polsce mają znacznie niższe CPM niż amerykańscy.

Zarobki partnerów — lokowanie produktów przez inne firmy

Sieci partnerów pozwalają nam wybierać produkty lub usługi do promowania w naszych materiałach za pomocą linków zwrotnych. Możemy porozmawiać o produkcie i podlinkować go pod naszym filmem. To przypisuje nam każdą transakcję generowaną za pośrednictwem tego adresu URL i otrzymujemy za to prowizję.

Ten model zarabiania jest bardzo dobrze rozwinięty w USA, ale w Polsce jest też wielu YouTuberów, którzy często zarabiają pasywnie, wrzucając wiele świetnych evergreenów z reflinkami pod swoimi filmami.

Ten model biznesowy jest idealny dla twórców dokonujących tak zwanych rozbiórek lub recenzji sprzętu lub oprogramowania.

Jakie treści najlepiej się sprzedają?

Najważniejszą rzeczą w prowadzeniu kanału jest robienie tego, co sprawia nam przyjemność. Obecnie możemy wyróżnić kilka obszarów, w których youtuberzy się wyspecjalizowali.

  • Na przykład Wardęga robi psikusy.
  • Kanały gier – prezentują treści z różnych gier, a tu Blowek, reZigiusz, Stuu Games (3,4,5 miejsca pod względem liczby subskrypcji na polskim Youtube).
  • Szafiarki, zm. H. Dziewczyny prezentujące kobiecie różne ubrania, kosmetyki i inne rzeczy.
  • Kanały oparte na ironii, czasami kpiące z innych treści. Popularne są tutaj Uncovered Critic (10. miejsce) i szybko rozwijający się GargamelVlog.

Zarobki

YouTube daje nam ogromne możliwości. Warto odnotować, jak wielu blogerów rozpoczęło swoją działalność właśnie w tym serwisie.

Dlaczego? Bo między innymi przyciągają ich zarobki. Ile można zarobić na YouTube? Jak już wspomniałem – miliony.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad