Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zapomnieć o facecie który mnie nie chce

Kiedyś dostałeś kartkę z zamówieniem w pizzerii w mojej okolicy, która obiecywała ci dziesiątą pizzę za darmo, jeśli uzbierasz odpowiednią liczbę znaczków. wiesz to dobrze? Znam też ludzi, którzy udają, że pewna doza szczęścia wypełnia ich kupon i nagradza ich latami nieszczęścia i użalania się nad sobą.

Widzisz, są ludzie, którzy budują klatki i zamykają się w nich. Następnie chwytają klucz, machają nim i rzucają jak najdalej. Potem zaczynają przekonywać innych, że ich życie jest do bani, bo chcą robić tyle niesamowitych rzeczy, ale jak, skoro wokół nich są bary? Nie widzą, że te takty składają się ze słów mówiących do siebie: „nie mogę”, „nie mogę”, „nie mam szczęścia”, „była inna niż inni”, „był ta jedyna”, „Więc to uczucie zdarza się tylko raz w życiu.”

Zdrowy rozsądek jest twoim sprzymierzeńcem

Akceptacja rzeczywistości jest trudna, ale uwalnia od włożenia tony bezsensownego wysiłku Fakt, że serce jest „wolną duszą” nie oznacza, że ​​nie możemy używać umysłu. Zdrowy rozsądek pomoże zachować integralność miłości własnej.

To, że możemy zapomnieć o kimś, kto był ważną częścią naszego życia (niezależnie od tego, czy cierpieliśmy z tego powodu, czy nie), nie oznacza, że ​​ta osoba jest tą, z którą powinniśmy być

Praca przez ból

Cierpienie będzie Twoim stałym towarzyszem w tej fazie, czasem nie pozwala zasnąć, a czasem uniemożliwia skupienie się na innych ważnych rzeczach w życiu lub po prostu miłe spędzenie wieczoru z przyjaciółmi.

Czuję się tak źle, to naprawdę okropne doświadczenie, a chęć rozproszenia się i uwolnienia od negatywnych emocji jest zawsze bardzo silna. Trzeba jednak uważać, aby nie popełnić błędów, które tylko skomplikowałyby proces gojenia…

Jak zapomnieć o byłym? Porady od ponad 30 osób

Rada Anny: „Najlepszym sposobem na pozbycie się starej miłości jest znalezienie nowej.” Genialne i proste. Problem, jak zaznacza Magdalena, jest taki, że „tak, ale nie za szybko, bo czasem można wpaść pod rynnę od deszczu. Reguła klina jest dobra tylko podczas mówienia. Lepiej pozwolić czasowi ostygnąć, spojrzeć na wszystko z dystansu, wyciągnąć wnioski na przyszłość i uporządkować myśli.” Ania precyzuje swoje słowa: „Oczywiście nie powiem tego od razu, ale wiem z własnego doświadczenia, że ​​dopiero zapomnieć o swoim byłym, jeśli dasz mu pozwolenie na kochanie innej osoby. Mam wrażenie, że myślałeś, że nigdy się go nie pozbędziesz”.

Katarzyna dodaje: „Trzeba to zapamiętać, trzeba sobie to gdzieś poukładać z tyłu głowy. A rozpoczynanie nowego związku nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zawsze będziesz porównywać się do swojego byłego. Musisz znaleźć coś do roboty i nie spieszyć się.”

O czym jeszcze pamiętać? Bardzo ważne jest, aby nie widzieć swojego byłego. To znacznie ułatwia sprawę. Nie tylko na żywo, ale także online. Przeglądanie profili w mediach społecznościowych to kusząca opcja, ale… zdecydowanie nie najlepsza. Jeśli musisz o tym pamiętać, zrób to dobrze. Weź dużą kartkę papieru i napisz list do swojego byłego, spal go lub podrzyj na małe kawałki i wyrzuć. Jeśli jednak wolisz handlować online, „możesz założyć konto na portalu społecznościowym. To trochę pomaga. I to jest naprawdę zabawne, zwłaszcza jak ktoś pisze, że chce z tobą zadzierać” – radzi Magda.

Krok Zajmij swój umysł.

Musisz zająć czymś głowę, to znaczy po prostu zająć się czymś, co wymaga koncentracji. Może to być praca, malowanie, zabawa, sport. Właściwie wszystko, co przychodzi do głowy i wymaga skupienia.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad