Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zarabia na życie?

W analizie uwzględniono dochody z programu partnerskiego YouTube. Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obecnie kanałem z największą liczbą subskrybentów jest T-Series (204 mln). W TOP50 nie ma polskojęzycznych kanałów – w Polsce najlepsze kanały mają „tylko” niespełna 5 mln subskrybentów.

Według wyliczeń Reboot Online Marketing wystarczy 3 170 189 wyświetleń na YouTube, aby uzyskać średnią krajową w skali roku, która wynosi ~50 000 zł netto (~4200 zł miesięcznie). Pod koniec 2021 roku sieć dowiedziała się, że Wersow zarabia miesięcznie tak dużo, że kwota ta nie wydaje się wysoka, gdy patrzy się na nią przez pryzmat zarobków najlepiej zarabiających youtuberów.

Zarabiaj jako influencer

Jakie jest zadanie influencera? Czy można to w ogóle nazwać pracą? Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ można wpaść na pomysł na siebie i zamienić naszą pasję w biznes. Tak stało się w moim przypadku. Zacząłem około 15 lat temu, kiedy blogosfera w Polsce była jeszcze w powijakach. Wtedy nie było możliwości zarabiania na blogu, a media społecznościowe jeszcze nie istniały. Dziś blogosfera i konta w mediach społecznościowych są synonimem dobrze prosperującego biznesu. Coraz więcej osób rozpoczyna swoją przygodę ze światem influencerów. Warto sprawdzić mój poradnik Jak zarabiać na kontach w mediach społecznościowych.

Najważniejsze to mieć wyobrażenie o sobie, być kimś konkretnym. Wiele blogów lub kont w mediach społecznościowych upadło, ponieważ nie zawierały niczego, co byłoby rozpoznawalne, przyciągające, co sprawiałoby, że dana osoba zapadała w pamięć. Dlatego zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, kim chcesz być w świecie mediów społecznościowych, a następnie konsekwentnie trzymać się wybranego wizerunku. Z biegiem czasu jesteśmy przypominani i połączeni. To jest klucz do sukcesu. Czasami odcinanie kuponów od sukcesu wymaga czasu, ale nie ma sensu się poddawać, jeśli zajmuje to dużo czasu. Opłaca się być cierpliwym. Wiem to z własnego doświadczenia. Potem to tylko kwestia czasu, zanim zaczniesz zarabiać pasywne dochody na swoim blogu.

Zasada Zawsze trzymaj się blisko szczytu

Brzmi jak przepis na skradanie się, ale działa.

Wyjaśniłem już, jak to zrobić.

Jeśli jest gdzieś 20-osobowy zespół i musisz wybrać menedżera, jak myślisz, kogo wybierze zarząd (zarząd, dyrektor, prezes czy jak chcesz to nazwać)? Wybiera tego, którego zna. Bo działy HR mogą mieć coś do powiedzenia, ale każdy członek zarządu polega przede wszystkim na swojej intuicji, jeśli chodzi o awanse. A to oznacza, że ​​twoi szefowie muszą rozpoznać twoją twarz, jeśli chcesz awansować i zarabiać więcej.

Ile trzeba zarabiać w Polsce? Wnioski

Przeważająca liczba odpowiedzi to 4-5 tys. zł netto za osobę. Jednak zdaniem wielu komfort zaczyna się już od 6 tys. PLN netto od osoby i więcej, więc co miesiąc możesz zaoszczędzić trochę. A są tacy, którzy twierdzą, że żeby godnie żyć trzeba zarabiać co najmniej 10 000 zł netto miesięcznie, nawet jeśli ich przekonania spotykają się z kpiną. Wynikają one prawdopodobnie z rzeczywistości, którą obserwujemy w domu, z rodziną czy przyjaciółmi, choć wiadomo, że branża, w której pracujemy, jest ważna. Obecnie informatyków stać na znacznie wyższe wymagania, więc czeka na Polaków duży boom na zmianę branży.

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce to ponad 6,7 tys. zł. zł brutto (dane CIS za sierpień 2022). Czyli zbliżamy się do 7000 zł brutto. Choć – jak twierdzą eksperci – nie mamy szans na osiągnięcie tej kwoty w 2022 roku. 7000 zł brutto to około 5000. zł za rozdanie, co naszym zdaniem powinno być minimum wpływającym na nasze konto każdego miesiąca. Kwota ta odpowiada minimum krajowemu, które w przyszłym roku wyniesie mniej niż 3 tys. zł. zł czysty, dzieli lukę.

Czym jest kopanie kryptowalut?

Odnosząc się do „kopania kryptowalut”, czasownika „wydobywanie” nie należy rozumieć dosłownie.

Nie ma to praktycznie nic wspólnego z pracą, jaką wykonują górnicy w prawdziwych kopalniach.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad