Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zarabiać mój kanał YouTube?

Przewodniki planowania biznesowego online pomogą Ci znaleźć grupę docelową. Naturalnie. Tylko nie wymyślaj! Znajdź pomysł, zbadaj rynek.

YouTube bardzo ułatwia wyszukiwanie. Sam studiuje swoje statystyki i publikuje je na swoim blogu.

Jakie filmy publikuję, aby zarabiać pieniądze?

Aby w ogóle zostać przyjętym do programu zarabiania i być zainteresowanym zarabianiem na YouTube, musimy publikować filmy, które są naszą własną produkcją lub do których mamy pisemne prawa do użytku komercyjnego. Nasze filmy nie mogą w żaden sposób naruszać praw autorskich – oznacza to, że nie możemy wykorzystywać muzyki, do której nie posiadamy praw, w celach komercyjnych (np. jeśli chcemy stworzyć vloga i odtwarzać piosenkę w tle). Nie używamy fragmentów innych programów (np. fragmentów filmów i seriali) itp. Jakiekolwiek naruszenie praw autorskich lub chociażby wątpliwość, że mamy do nich prawo, np. Na przykład użycie muzyki usłyszanej w filmie spowoduje, że Google odrzuci nasz film i zacznie zarabiać na tym konkretnym filmie. .

Zawsze korzystałem z banków muzycznych w moich filmach i wybranych utworach, które mają licencję do użytku komercyjnego, ale niektóre z moich filmów na YouTube zostały odrzucone tylko z powodu praw autorskich. Czemu? Nie mam pojęcia, ale próba udowodnienia, że ​​mam prawo do korzystania z tych plików, nie zadziałała. Więc jeśli chcesz zarabiać na Youtube, musisz poważnie potraktować kwestię praw autorskich.

Jaki zasięg jest potrzebny, aby zarabiać w YouTube?

Prawdopodobnie 10-20 000 wyświetleń dziennie można przełożyć na średnią krajową uzyskaną z reklam.

Istnieją jednak branże, takie jak finanse czy biznes, w których można zarobić dziesiątki tysięcy miesięcznie od podmiotów stowarzyszonych z około 10 000 subskrypcji i dobrym wezwaniem do działania.

Jak zarabiać na Youtube?

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda, o której wiele osób słyszało. Polega ona właśnie na tym, że Youtube płaci nam za to, że możemy wyświetlać reklamy na Twoich filmach. Część zgromadzonych zysków zostanie wypłacona Tobie jako osobie, która dołączyła do programu partnerskiego Google Adsense. To najlepsza metoda dla osób, które nie mają pojęcia jak zarabiać na swojej pracy. Jednak ta metoda ma szereg wad. Przede wszystkim warunki, które musimy spełnić, aby móc zacząć zarabiać oraz to, że w dłuższej perspektywie mogą to być bardzo małe kwoty, które nie pozwalają nam się utrzymać na stabilnym poziomie. Jeśli jednak przekroczymy pewien próg, możemy wyrwać się z chomiczego koła i szybko zwiększyć swoje zarobki.

Kiedy osiągniemy określony poziom subskrybentów i rozpoznawalności, marki zgłaszają się do nas z propozycjami współpracy. Współpraca ta będzie miała różny charakter. Wspólna seria follow-up, film promocyjny, lokowanie produktów i usług. Wszędzie tam, gdzie firma i jej grono beneficjentów dostrzeże potencjał zarobkowy w danym twórcy (influencerze), będzie można zarobić przyzwoite pieniądze.

Fajny sprzęt czy ciekawa zawartość?

To, ile możesz zarobić w YouTube, nie ma absolutnie nic wspólnego z przesyłanym sprzętem. Najważniejsze w algorytmach jest przyciągnięcie uwagi widza. Można nakręcić niesamowity film z ekipą filmową w 4K podczas jazdy na nartach, a wciąż przewyższa go film nakręcony telefonem komórkowym, pokazujący, jak zrobić własny makijaż ślubny.

Gdybym miał doradzić nowicjuszom YouTube, w jaki sprzęt zainwestować, byłby to mikrofon krawatowy i to wszystko. Reszta to smartfon, który każdy ma i naturalne światło z okna. W tym przypadku ograniczamy się do nagrywania w ciągu dnia.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad