Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zarabiać na kanale muzycznym na YouTube?

Cześć!

Dostaję od Was bardzo dużo pytań i od czasu do czasu staram się odpowiedzieć na te najpopularniejsze i najbardziej problematyczne.

Ile możesz zarobić w YouTube?

Stosowane są różne obliczenia, ponieważ wszystko zależy od tematu kanału, okresu, kraju, do którego kierujemy nasze treści itp. Ale mówią, że dla kanałów bez określonej tematyki będzie to od 100 do 200 zł za 100 000 wyświetleń. Najlepsi polscy youtuberzy zarabiają od kilku do kilku tysięcy złotych miesięcznie tylko na reklamach, są też inne formy zarabiania.

Warto zauważyć, że pensje w Europie Środkowej są znacznie niższe niż np. w Ameryce, ale mimo to tworzenie filmów to wciąż jedyne źródło utrzymania dla wielu osób na polskiej scenie YouTube. Aby odnieść sukces na polskiej platformie, musimy najpierw zainteresować naszego odbiorcę. Wymaga to dużej kreatywności i determinacji.

Na początku istnienia YouTube twórcy czerpali praktycznie symboliczne zyski z tworzonych przez siebie treści. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło i dla wielu osób bycie YouTuberem to praca na pełny etat. Teraz możesz zyskać jeszcze więcej, ponieważ YouTube wprowadza nowe możliwości zarabiania.

W ciągu ostatnich trzech lat YouTube wypłacił twórcom, artystom i firmom medialnym ponad 50 miliardów dolarów. Teraz ogłasza nowe metody zarabiania, aby wspierać osoby i firmy, które żyją z treści.

Wczoraj prezes YouTube, Susan Wojcicki, wraz z zarządem platformy ogłosili rozszerzenie systemu zarabiania w programie partnerskim YouTube.

Zapowiadane zmiany pozwolą większej liczbie twórców dołączyć do programu, wprowadzą nowe sposoby monetyzacji filmów krótkometrażowych oraz stworzą nowe możliwości dla twórców wykorzystujących muzykę w swoich filmach do generowania przychodów z reklam. oraz inne korzyści dla przedstawicieli branży muzycznej.

Pandemia i zmieniające się nawyki użytkowników YouTube

Rok 2020 był wyjątkowy. Zasadniczo zmienił życie większości ludzi na świecie – wpływa na sposób, w jaki pracujemy, interakcje społeczne, sposób spędzania wolnego czasu oraz to, jak korzystamy z YouTube i jakie treści tam znajdujemy. Znajdź.

Na przykład 66% użytkowników w Niemczech skorzystało z YouTube, aby znaleźć nowe hobby. Z drugiej strony aż 82% użytkowników na całym świecie szukało materiałów do nauki określonych czynności i zdobywania nowych umiejętności. Znacząco wzrosło również zainteresowanie filmami z ćwiczeń w domu. Tylko w marcu 2020 r., na początku pandemii, wzrost ten wyniósł 515%.

Zarabianie na YT – Współpraca z markami

Innym sposobem zarabiania pieniędzy jest współpraca z firmami i markami. Jest jednak problem. Partnerzy ci sami wybierają swoich pracowników.

Jakimi kryteriami się kierują? „Rozmiar” YouTubera i tematyka jego kanału.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad