Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zarabiać pieniądze na YouTube za pomocą piosenki?

Przede wszystkim należy pamiętać, że YouTube płaci twórcom za oglądanie ich filmów. Świetnym przykładem jest Karol Friz Wiśniewski i jego kanał YouTube o tej samej nazwie. Aby zilustrować cały proces, wybraliśmy tego kreatora, ponieważ jest on obecnie jednym z najpopularniejszych. To on zapoczątkował projekt „Ekipa”, który młodsi widzowie znają głównie z pracy na YouTube. Starsi odbiorcy po raz pierwszy usłyszeli o nim, gdy dzieciaki oszalały na punkcie słynnych lodów powstałych we współpracy Ekipy i Korala.

Filmy Friza należą obecnie do najpopularniejszych w YouTube. Każdy wydany odcinek gromadzi od 1 do 3 milionów wyświetleń. Jak to wpływa na zarobki YouTuberów? Ceny za tysiąc wyświetleń reklamy są zróżnicowane – od kilku groszy do kilku złotych. Ale średnio można liczyć na około 1 zł za 1000 wyświetleń. Stworzony przez Friza film „To były najlepsze chwile w naszym życiu” miał 2,5 mln wyświetleń, a twórca zarobił 2,5 tys. zł. To nie wydaje się dużo, ale pamiętaj, że to na wideo!

Przewodniki po produkcji muzycznej

Internet będzie niezastąpiony, jeśli chcesz uczyć produkcji muzycznej. Możesz tworzyć bezpłatne samouczki i publikować je na YouTube, ale możesz też zarabiać, tworząc profesjonalne kursy. Możesz oferować płatne kursy na platformach edukacyjnych, takich jak Udemy.

Przykłady osób zarabiających pieniądze za granicą dzięki YouTube

Możesz odnieść sukces na YouTube także poza naszym krajem. Często są to znacznie większe kwoty, ponieważ podatki są niższe, a kwoty wysyłane do twórcy są znacznie wyższe.

Ryan Kaji jest obecnie najlepiej opłacanym YouTuberem w YouTube.

Dziesięcioletni Amerykanin zarobił miliony, głównie na umowach licencyjnych. Prezentuje produkty do wyposażenia wnętrz oraz maseczki i radia. Ma fanów nie tylko w swoim kraju, ale na całym świecie. Ryan jest dowodem na to, że można odnieść sukces niezależnie od wieku i sieci.

Wsparcie dla subskrybentów

Chociaż YouTube jest dostępny bezpłatnie, wielu widzów jest gotowych wesprzeć finansowo swojego ulubionego YouTubera. Można to zrobić np. zostając sponsorem danego kanału, przekazując tzw. darowiznę (przelew kwoty poprzez system płatności np. PayPal), czy też na zewnętrznych serwisach typu Patronit.pl.

Istnieje wiele zastrzeżeń do samego badania. Nie do końca wiadomo, jaka była jego metodologia, a przynajmniej co autorzy raportu rozumieją pod słowem „YouTuber” – znane postacie, streamerzy, a może ludzie, którzy składają razem kocie filmy? Jednak z pewnością rzuca nieco światła na raczkujący i rozwijający się rynek filmów online, które muszą podbić masy w krótkiej formie.

Zarabianie na YT – Współpraca z markami

Innym sposobem zarabiania pieniędzy jest współpraca z firmami i markami. Jest jednak problem. Partnerzy ci sami wybierają swoich pracowników.

Jakimi kryteriami się kierują? „Rozmiar” YouTubera i tematyka jego kanału.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad