Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zdjac pierscionek ze spuchniętego palca

Kiedy ręka puchnie i biżuteria zaczyna boleć, wiele osób wpada w panikę. Wtedy pojawiają się myśli o nieodwracalnym zniszczeniu pierścionka lub wręcz trwałym uszkodzeniu palca. Zachowaj spokój – prawdopodobnie nie będziesz miał amputacji! Odkryj nasze sprawdzone, łatwe sposoby na zdjęcie obrączki z opuchniętego palca:

  • Olej do smażenia – prawie każdy rodzaj tłuszczu będzie odpowiedni. Może to być olej rzepakowy, oliwa z oliwek, masło lub smalec. To tylko kwestia smarowania palca. Daje to większy poślizg i pozwala zdjąć coś, co wydaje się być zablokowanym pierścieniem. Nasmaruj palec i zacznij kręcić pierścieniem.
  • Mydło lub krem ​​– Zwykły żel pod prysznic, mydło w kostce, olejek lub balsam do ciała działają podobnie do oleju jadalnego. Należy jednak upewnić się, że nie są to substancje uczulające. W przeciwnym razie możesz tylko pogorszyć problem;
  • Zimny ​​kompres – Zamiast skupiać się na zsuwaniu zakleszczonego pierścienia, możesz spróbować pozbyć się źródła problemu. Przyłożenie kostki lodu lub mrożonki do opuchlizny powinno pomóc w jej zmniejszeniu;
  • zimna woda – działa jak zimne okłady. Możesz połączyć obie metody i namydlić dłoń trzymając ją pod strumieniem zimnej wody.

    Zmniejsza to jednocześnie obrzęk i pozwala pierścionkowi łatwiej zsunąć się z palca;
  • Taśma lub sznurek – przeznaczony do zmniejszenia obwodu palca w celu zdjęcia biżuterii.

Jak zdjąć obrączkę: chłodzenie dłoni

Bardzo często nieuzasadniony obrzęk palca jest wynikiem wysokiej temperatury. Jest to szczególnie widoczne latem, kiedy palce puchną znacznie częściej niż zimą. Jak latem zdjąć obrączkę z mocno spuchniętego palca? Czasami wystarczy ochłodzenie dłoni, aby zeszła opuchlizna. Aby to zrobić, trzymaj rękę w zimnej wodzie. Dla szybszego efektu można dorzucić kilka kostek lodu. Nie zapomnij też dodać trochę mydła do wody, aby zapewnić dobry poślizg. To także dobry sposób na spuchnięty palec u dziecka, choć warto zastanowić się, czy konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Jak zdjąć pierścionek z opuchniętego palca?

Większość ludzi nosi pierścionek lub obrączkę na palcu. I chyba każdej z tych osób zdarzyło się już, że nie mogły zdjąć takiej biżuterii z palców. Wtedy zwykle zaczynamy desperacko myśleć, co zrobić z tą zagadką, zanim palec spuchnie jeszcze bardziej.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad