Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zrobić dobry film na YouTube?

Każdy, kto chce zacząć tworzyć filmy w YouTube, wie, jak ważne jest dobre wprowadzenie i zakończenie. Przykuwają uwagę widza, wprowadzają w temat filmu i kończą go zamknięciem całego materiału w nawiasach ciągłych – jednym słowem budują świadomość marki. Niezależnie od rodzaju wideo warto skorzystać z darmowych narzędzi typu:

  • Canva
  • Vista Create
  • Camtasia
  • Place
  • Animaker
  • Flixpress

Krok 6: Promuj filmy w swojej największej wyszukiwarce intix_2 (tix) (tix)

Ale to nie znaczy, że możesz po prostu przesłać kilka zoptymalizowanych filmów i oczekiwać, że zostaną ocenione.

Jak zrobić film na YT, który przyciągnie tłumy i wypromuje Twój kanał?

W tej sekcji zebrałem nie tylko wskazówki, jak stworzyć dobry film na YouTube, ale także jak podejść do nagrywania filmów obejmujących cały kanał. Więc nie chodzi tylko o stworzenie filmu, ale także o dopasowanie go do innych ujęć, które robisz, aby dotrzeć do właściwych osób i wzbudzić ich zainteresowanie. W końcu wiesz już, że każdy film na Twój biznesowy kanał YouTube powinien być zgodny z wcześniej ustaloną strategią. Poniżej znajduje się 10 podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas tworzenia kreacji sugerowanych przez sam YouTube. W rzeczywistości jest to rozszerzenie czterech punktów przedstawionych powyżej, dotyczących budowania strategii kanału YT.

1. Twórz treści, które są udostępniane dobrowolnie

Zestaw do przechwytywania wideo za 0 zł

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, użyj smartfona i podłącz do niego zestaw słuchawkowy . Włóż taki zestaw do ksiąg i jesteś gotowy do strzału.

Nie zapomnij nagrywać kamerą z tyłu smartfona (zwykle tak jest lepiej).

  • Mikrofon lavalier Boya BY-M1 kosztuje około 80-90 zł.
  • Statyw z głowicą np. firmy Camrock TH70, cena 120 zł.
  • softbox + żarówka studyjna 5500k ok 120 zł.

POMYSŁY NA PISANIE

Kiedy jesteś w fazie szkicu scenariusza, nie martw się o jego formę. Każdy element, mikrokarta i notatka na okładce pomaga stworzyć materiał przyciągający uwagę. Zapisz wszystkie swoje pomysły na papierze, ale pamiętaj, aby być selektywnym. My zajmiemy się resztą i nieco później zamienimy pomysły w realny scenariusz.

Największym błędem, którego czasami nie da się uniknąć, jest próba zapamiętania wszystkiego i trzymania tego w głowie. Zaufaj, że nie da się tego przeciągnąć – utrudnia to pracę całemu zespołowi i każdy woli usiąść z kawą niż 10 dwójkami.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad