Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jak zwiększyć dokładność lokalizacji?

Tryb oszczędzania baterii telefonu często ogranicza energochłonne funkcje, takie jak GPS i dane aplikacji działające w tle, aby oszczędzać energię baterii. Może to uniemożliwić Mapom Google określenie Twojej dokładnej lokalizacji. Dlatego zaleca się wyłączenie trybu oszczędzania energii podczas korzystania z aplikacji Google Maps w celu uzyskania najlepszej wydajności. Przeczytaj, jak to zrobić.

Aby wyłączyć tryb oszczędzania baterii w Androidzie, otwórz aplikację Ustawienia na telefonie i przejdź do sekcji Bateria. Teraz wyłącz tryb oszczędzania energii.

Komentarz na temat przyspieszenia i ułatwienia sygnału GPS oraz dokładności z systemem Android iOS

Oczywiście możliwość podłączenia do Internetu oraz dla Twojego bezpieczeństwa dokładna nawigacja GPS dostępna dla systemu iOS jest.

Calibrer votre boussole : Wlej kalibrator do iPhone’a, wejdź do App Store i doładuj GPS Essentials. Après l’avoir install, entrez-le and depuis le menu que vous avez en haut de l’écran, allez dans Boussole> Calibrer .

Ulepszanie lokalizacji w urządzeniach Samsung

Nie jest to narzędzie, które wszyscy właściciele Samsung Galaxy powinni aktywować ręcznie, ale szczególnie w przypadku modeli sprzedawanych przez operatora zdarzały się przypadki, w których określone opcje poprawiały lokalizację z Urządzenie nie jest domyślnie włączone. Telefon.

Korzystanie z Wi-Fi i Bluetooth w celu poprawy dokładności GPS nie przynosi większych korzyści, jeśli korzystasz tylko z Google Maps, Waze lub innej aplikacji nawigacyjnej, aby zobaczyć, gdzie znajduje się określone miejsce przed rozpoczęciem jazdy, ale podczas korzystania z telefon Samsung podczas jazdy lub spaceru, zauważysz zdecydowaną różnicę.

Oczywiste jest, że zauważysz więcej różnic, nawet jeśli używasz telefonu komórkowego do nagrywania tras sportowych.

Sygnał musi być aktywny

Jednym z głównych problemów jest to, że GPS wyłącza się automatycznie w celu oszczędzania baterii. To sytuacja, w której korzystając z aplikacji wymagającej lokalizacji, chcemy skorzystać z innej aplikacji, np. B. Messenger, aktywuj na chwilę. W takim przypadku możliwe jest automatyczne wyłączenie usługi lokalizacyjnej.

Możesz zmusić system GPS do ciągłej pracy, pobierając i instalując aplikację typu ActiveGPS – GPS Booster. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z takiego rozwiązania zwiększy zużycie baterii urządzenia.

Włącz wyszukiwanie Wi-Fi i Bluetooth

Jeśli żadna z powyższych sztuczek nie wystarczy do ustawienia dokładności Android GPS, możesz spróbować czegoś innego. Chodzi o optymalizację wyszukiwania lokalizacji przy użyciu danych, które mogą być dostarczane przez dwie inne technologie sieciowe: Bluetooth i Wi-Fi. Dzięki temu możesz mieć znacznie dokładniejszą lokalizację w telefonie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad