Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaka jest marka wodna na YouTube?

Niech zgadnę – jesteś artystą, jakiś czas temu założyłeś kanał na YouTube i opublikowałeś swoje pierwsze teledyski. Od ostatniej premiery minęło już trochę czasu, a patrząc na wyniki oglądalności, zastanawiasz się: czy są sposoby na ulepszenie kanału? Odpowiedź brzmi tak. Oto prosta lista kontrolna, która pomoże Ci upewnić się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zoptymalizować swój kanał YouTube, aby zwiększyć liczbę wyświetleń, zbudować lojalnych odbiorców i zarabiać więcej w YouTube.

1. WYBIERZ NAZWĘ KANAŁU Nazwa kanału YouTube różni się od jego adresu URL. Nazwę można edytować i zmieniać później, ale najlepiej wybrać ją wcześniej i trzymać się jej. artysta. Wybierz więc coś, co jest w miarę krótkie i łatwe do zapamiętania (np. nazwa zespołu), coś, co pozwoli widzom wiedzieć, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu kanału. Możesz edytować informacje o swoim kanale YouTube, logując się na swoje konto Google+. Jeśli jesteś artystą, warto dodać do nazwy kanału słowa: OFFICIAL CHANNEL lub OFFICIAL, ponieważ widz zwykle szuka oficjalnego kanału artysty za pomocą wyszukiwarki YouTube i wierz mi, czy ci się to podoba, czy nie, niestety w tym momencie moment, w którym ktoś wrzuci Twój teledysk na Twój kanał, a identyfikator treści nie zawsze zadziała, czyli system YouTube chroni przed takimi sytuacjami

Jaki jest spójny wygląd kanału?

Jest kilka elementów, które powinniśmy poprawić, aby niektóre elementy promujące markę były bardziej widoczne w YouTube.

ikona kanału

Ile pieniędzy za milion wyświetleń na youtube? – na podstawie szacunków Google Ads

Zobaczmy, ile przyniesie nam 1 000 000 wyświetleń na YouTube. Załóżmy dla tego przykładu:

 • Średni koszt reklamodawcy w Google Ads (AdWords) to 0,35 zł za obejrzenie (CPV) reklamy po odjęciu prowizji Google Adsense.
 • Szacuje się, że około 40% internautów w Polsce blokuje reklamy.

  W tym przykładzie załóżmy, że zobaczy je 60% widzów.
 • , z czego 10% widzów, którzy zobaczą reklamę, ogląda ją i zarabia na kanale na YT.

Jak zmienić zdjęcie profilowe YouTube (awatar konta)?

 1. Zaloguj się na swoje konto YouTube Studio.
 2. Z menu po lewej stronie wybierz sekcję Personalizacja.
 3. Przejdź do sekcji Marki.
 4. Wybierz typ grafiki, który chcesz zastąpić.
 5. Otworzy się okno, w którym możesz edytować grafikę kanału. Prześlij zdjęcie lub wybierz jedną z przesłanych już grafik.
 6. Edytuj grafikę w podglądzie i zastosuj zmiany.
 7. Gotowe!

*Protip. Możesz ominąć kroki 1, 2 i 3. Po prostu zaloguj się do YouTube, przejdź do swojego kanału, najedź kursorem na swoje zdjęcie profilowe i kliknij wyświetloną ikonę aparatu. Zostaniesz automatycznie przeniesiony do sekcji Personalizacja -> Marka.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad