Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaka jest najlepsza aplikacja do edytowania filmów z YouTube?

Kiedy nagrywasz wideo, zwykle robisz serię edycji, edycji lub przesyłania treści przez kilka dni, a następnie z pomocą przychodzą narzędzia do edycji wideo online. Łączenie filmów jest dość łatwe i wygląda podobnie w każdym narzędziu do edycji wideo. Najpierw musisz przenieść klipy do aplikacji, a następnie ułożyć je chronologicznie lub w jaki sposób chcesz je połączyć. Możesz tworzyć muzyczne przejścia w tle, ponieważ ważne będą tutaj płynne i niezauważalne przejścia. Dlatego pamiętaj, aby nie łączyć klipów, które nie mają ze sobą nic wspólnego lub bardzo się od siebie różnią. Upewnij się, że ton jest równy. Czasem trzymasz mikrofon bliżej lub dalej, a czasem coś zagłusza Twoją mowę. Musisz mieć świadomość, że część publiczności będzie Cię słuchać przez słuchawki, a część przez głośnik, więc zbalansowanie poziomu głosu jest bardzo ważne.

Edycja filmów na platformę YouTube nie wymaga zaawansowanych narzędzi roboczych. Istnieje wiele darmowych programów, z których można korzystać. Ale na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze darmowych opcji?

iMovie (iOS)

iMovie to dobre miejsce do rozpoczęcia edycji filmów. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna dla każdego użytkownika iPhone’a. Zdecydowanie nie jest to narzędzie profesjonalne, ale do podstawowej edycji w zupełności wystarczy. Aplikacja jest doskonale zintegrowana ze środowiskiem Apple, dzięki czemu możesz zapisywać gotowe filmy na iCloud, przesyłać je bezpośrednio do Apple TV lub przesyłać na inne urządzenia.

  • dodaj tytuł, muzykę i komentarze,
  • dodaj zdjęcia,
  • Wytnij klipy,
  • Wklej filtry,
  • Biblioteka gotowych przejść.

Nagrywanie dźwięku podczas montażu filmu

Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla osób tworzących tutoriale, w których trudno jest mówić i wykonywać czynność w tym samym czasie (np. postać jest daleko od mikrofonu). Aplikacja umożliwia nagrywanie dźwięku podczas edycji. Dzięki temu możemy nagrać intensywny trening i dopiero w trakcie zestawu podpowiemy jak wykonać ćwiczenia, opiszemy ilość powtórzeń itp.

Niestety w tym miejscu umieści KineMaster w darmowej wersji swoje logo w każdym z naszych filmów. Jeśli chcesz tworzyć treści bez znaku wodnego producenta, musisz kupić licencję.

YouTube Studio

Aplikacja umożliwiająca bezpośrednie zarządzanie kanałem YouTube. Oprócz standardowego edytora wideo, który jest nieco bardziej rozbudowany niż oferty czystego YouTube’a, wysyła on również powiadomienia o Twoich filmach i Twoim profilu – na przykład o nowych polubieniach, subskrypcjach czy liczbie wyświetleń.

inShot – aplikacja do edycji wideo

Jest to aplikacja wideo działająca zarówno na Androidzie, jak i iOS. Jest absolutnie niesamowity! Możesz łączyć filmy, przycinać, dodawać muzykę (ale ma dużo gorszą płytę muzyczną niż Lomotif), zmieniać dźwięk, napisy, naklejki, filtry itp.

Dodajesz filmy, które wcześniej nagrałeś w aparacie przewiń i ułóż to, co Ci odpowiada. W kilka minut przygotujesz ciekawy film, który odświeży Twoje treści na portalach społecznościowych.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad