
Mogą być wolne lub szybkie, poważne lub zabawne, ale co najważniejsze – romantyczne. Oczywiście mówię o piosenkach miłosnych.
Miłość to najgorętsze uczucie, które wypełnia codzienne życie ludzi, niezależnie od ich stanu cywilnego czy związku. Większość z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, tak jak wielu z nas nie potrafi funkcjonować bez słuchania muzyki. Niewykluczone, że właśnie dlatego na przestrzeni lat tak wiele prac traktowano o rozterkach sercowych.
Jak się miewa Benedykt XVI?
– Pamiętajmy o nim. Jest ciężko chory, proszę Pana o pocieszenie i wsparcie w tym świadectwie miłości do Kościoła – powiedział dziś Franciszek.
Same te słowa wskazywały, że stan zdrowia starego kapłana nie był najlepszy. Przecież papież nie poruszałby tej kwestii, gdyby sytuacja nie była poważna. Po przemówieniu powinien był udać się prosto do niego.
Nieludzki barista
Gdzie jeszcze możemy spotkać krewnych i przyjaciół Kerfusia? Jedna z nich jest podstawą funkcjonowania pop-upowych kawiarni przyszłości. Punkty Robox Cafe znajdowały się na różnych peronach dworca Warszawa Centralna. Przyjmują również gości Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz Galerii Młociny. Są otwarte 24 godziny na dobę, aw przeszklonej kabinie na próżno szuka się żywej osoby. Gorące i zimne napoje są tu przygotowywane przez automat, który jest następnie wydawany przez robotyczną rękę. Szybka obserwacja pasażerów pokazuje, że większość zwraca uwagę na atrakcje. Jednak gdy wszystkie kawiarnie są zamknięte, jedynymi dostępnymi opcjami są automaty i Robox Cafe.
Żabka również podążała ścieżką na styku robotyki i usług. Pierwszym sygnałem, że zamierzał uniezależnić sprzedaż produktów od obecności handlowców, był sklep Żappka, obecnie znany również jako Żabka Nano. Aby wejść do któregoś z nich, zeskanuj kod QR przy wejściu. Znajdziesz ją w aplikacji Żappka, dostępnej na urządzenia mobilne wymagające podłączenia karty kredytowej. Do zakupów nie są wymagane żadne dodatkowe transakcje. Po prostu odbierz interesujący Cię towar i wyjdź ze sklepu. Po kilku minutach konto pojawi się w koncie użytkownika – i to wszystko.
Jakie materiały czekają na Ciebie w Jastrzębiu-Zdroju?
Izabela Grela: Właściwie wszystko, bo interesuje nas codzienność, jak powstawały nowe osady, drogi… Skupiamy się na zdjęciach i dokumentach, trochę filmach. Szukamy też anegdot i opowieści. Jeśli są osoby, które chcą nam opowiedzieć tę historię, chętnie je nagramy i opublikujemy tę subiektywną wersję. Chcemy połączyć obiektywną historię, która jest udokumentowana, z subiektywną historią tego, jak mieszkańcy widzieli i pamiętali początki.
Izabela Grela, p.o. dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu w Łaźni Moszczenicy