Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaka marka samochodu najmniej się psuje?

Wynik: 89,8% Pozycja: bez zmian (2019/2018)

Honda wraz z Toyotą jest nie tylko uważana za najmniej wrażliwą, ale także najdroższą na rynku wtórnym. Jednocześnie japoński producent udowodnił, że potrafi budować niezawodne silniki wysokoprężne (2.2 CTDi/i-DTEC). Niestety, pojawiły się wczesne doniesienia o problemach z jednostkami 1.5 turbo w modelach Civic i CR-V na rynku amerykańskim. Marka zorganizowała akcję serwisową mającą na celu wyeliminowanie zjawiska gromadzenia się w nich oleju.

Główne przyczyny awarii

Jak można się domyślić, najczęstsze awarie w ciągu ostatniego roku były spowodowane ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Jak to możliwe? Ludzie poruszają się mniej, ich samochody stoją dłużej, a prąd gaśnie. Dlatego duża część interwencji ADAC była spowodowana awariami baterii, aż 46 procent.

Ale inne powody przybycia pomocy drogowej były poważniejsze. W 15,9 proc. przypadków przyczyną była awaria silnika (wtrysk, zapłon, czujniki), w 14,2 proc. przypadków. spraw to układ kierowniczy, hamulce, zawieszenie czy układ napędowy) w 10 proc.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] alternator, rozrusznik, oświetlenie czy okablowanie, w 7,1 proc. opony o 3,2 proc. układ paliwowy o 2,1 proc. Układy chłodzenia, ogrzewania lub klimatyzacji oraz w 1,2% układach wydechowych, filtrach cząstek stałych lub katalizatorach.

Najbardziej niebezpieczne dziesięcioletnie samochody według TÜV

Japońskie samochody są jak wino, im starsze, tym lepsze – parafraza tego znanego wyrażenia idealnie wpisuje się w zestawienie dziesięciu -letnie auta. Trzy z pięciu aut z najmniejszą liczbą wypadków pochodzą z Kraju Kwitnącej Wiśni. Oczywiście na pierwszym miejscu jest pojazd z Niemiec, ponieważ jest to niemiecka lista.

  1. Porsche 911 (12,2%)
  2. Toyota Corolla Verso (15,3%)
  3. Mazda2 (16,3%)
  4. Ford Fusion (17,8%)
  5. Toyota Corolla (18,2%)

Peugeot 206

Fot. Zestaw prasowy Peugeot

206 to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w historii Peugeota. A Europejczycy szczególnie lubili ten samochód. Ponieważ historia modelu rozpoczęła się w 1998 roku, nie dziwi fakt, że cieszy się on dużą popularnością wśród ogłoszeń używanych samochodów do 5000. złoty. Największa korzyść? Bez wątpienia ostry i dość nowoczesny projekt, a większość silników benzynowych działa na tanim LPG. Największa słabość? Łożyska igiełkowe w belce skrętnej oraz płytki podatne na korozję i zużyte silniki Diesla.

Zobacz też:

Wypełnij arkusz wskaźnika awaryjności ADAC 2020

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad