Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki jest kanał szortów YouTube?

Sprytne wiadomości – Raport z rynku kryptowalut

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut grozi spadkiem poniżej 825 miliardów dolarów, ale dane pokazują, że inwestorzy aktywnie zwiększają swoje długie i krótkie pozycje.

Creator Music – kolejna nowość

Serwis chce połączyć interesy branży muzycznej i twórców z nową funkcją. Jego celem jest zapewnienie łatwego dostępu do katalogu muzycznego do wykorzystania w filmach. W zamian Creator Music powinien oferować artystom i posiadaczom praw nowe źródło dochodów.

Dzięki nowemu rozwiązaniu programiści mogą kupować licencje na muzykę w przystępnej cenie, a tym samym zarabiać na swoich treściach. Jeśli jednak twórca zdecyduje się nie kupować dzieła, może korzystać z muzyki i dzielić się dochodami z właścicielami praw autorskich.

Czym są filmy krótkometrażowe z YouTube?

Shorty na Youtube to krótki format wideo, który jest promowany i oglądany głównie na telefonach komórkowych. Filmy wyświetlane jako krótkie filmy trwają maksymalnie 60 sekund i są przesyłane w pionie. Shorty to nowy format na YT i jeszcze nie tak popularny w Polsce, co daje nam możliwość zdobycia szerokiego zasięgu i wyróżnienia się na tle konkurencji.

Spodenki YouTube są bardzo podobne do Tiktok i właściwie są jego kopiami. Różnica polega na tym, że aplikacja Tiktok ma różne długości wideo 15 sekund, 60 sekund i 3 minuty i więcej, a Youtube podaje 2 kryteria. Film musi mieć długość 15 lub 60 sekund i powinien być kręcony w pionie.

Jak przesyłać filmy krótkometrażowe?

Do nagrywania krótkich filmów potrzebny jest komputer lub laptop z odpowiednim oprogramowaniem do nagrywania filmów. Popularnymi programami do nagrywania filmów krótkometrażowych są: Adobe Premiere Pro, Sony Vegas Pro, iMovie czy Windows Movie Maker. Najpierw wybierz format wideo, którego chcesz użyć.

Następnie ustaw ustawienia, takie jak rozdzielczość, liczba klatek na sekundę itp. i rozpocznij nagrywanie. Po zakończeniu nagrywania możesz użyć edytora wideo, aby dostosować krótkie filmy i dodać efekty.

  1. Utwórz konto YouTube. Jeśli już je masz, zaloguj się.
  2. Wybierz temat filmu i ustal jego koncepcję.
  3. Przygotuj scenariusz i scenografię.
  4. Wybierz odpowiedni sprzęt.
  5. Ustaw kamerę i rozpocznij nagrywanie.
  6. Edytuj swój film za pomocą oprogramowania do edycji.
  7. Dodaj ciekawą grafikę i efekty dźwiękowe.
  8. Utwórz tytuł, opis i etykiety.
  9. Dodaj zdjęcie lub miniaturę.
  10. Wybierz odpowiedni kanał i udostępnij film.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad