Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki jest najdłuższy film na świecie na świecie?

Zdjęcia: Youtube

  • Długość filmu: 7200 minut (120 godzin)
  • Reżyseria: Josh Azzarella
  • Wersja rok : 2011
  • Kraj: Stany Zjednoczone Ameryki
  • Film oparty na scenie z filmu Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

Najdłuższy film w YouTube: „200-godzinne odliczanie wideo — najdłuższy czas w YouTube na świecie”

„200-godzinne odliczanie wideo — najdłuższy czas w YouTube Czas na świecie” Wysłane przez Mac Paverick 10 sierpnia 2020 r. to obecnie najdłużej wyświetlany film na YouTube.

To tylko 200-godzinny zegar, jak wyjaśniliśmy, wydany przez niemieckiego nadawcę.

Podobne posty

  • JANE IN LOVE. Fikcyjna biografia
  • WSPANIALE. Scenarzysta filmu „Ulubiony” wymyśla historię Rosji
  • MAŁE KOBIETKI. Bądź sobą, bądź rodziną
  • Kilka lat temu szwedzki artysta Anders Weberg ogłosił, że pracuje nad najdłuższym filmem w historii. Inscenizacja zatytułowana Ambiance (o. Atmosfera) powinna trwać pełne 720 godzin, czyli dokładnie 30 dni. Premiera planowana jest na 2020 rok. Reżyser nazwał tę pracę „surrealistycznym snem” i ujawnił, że prawdopodobnie nie będzie żadnego dialogu. Wiele wskazuje na to, że Weberg traktuje swój film jako swego rodzaju pokaz sztuki – po premierze chce zniszczyć wszystkie dostępne taśmy, wypić kieliszek wina i tym samym zakończyć karierę.

    Reżyser przyznaje też, że praca nad filmem jest dla niego formą terapii po śmierci syna, który w wieku 21 lat przedawkował narkotyki. Weberg stara się kręcić około siedmiu godzin materiału dziennie. W połowie 2014 roku wypuścił zwiastun filmu, który trwał 72 minuty. Dwa lata później ukazał się kolejny zwiastun, którego długość – 7 godzin i 20 minut – czyni go najdłuższym zwiastunem w historii. Weberg nie poprzestaje na tym. Zgodnie z jego zapowiedzią trzeci zwiastun zostanie zaprezentowany przed premierą Ambiance, która potrwa pełne 72 godziny.

    Najdłuższy film wojenny (7 godzin 30 minut)

    Najdroższy film w historii kina radzieckiego nakręcony na dużą skalę opowiadał o jednym z największych wydarzeń w historii kraju – Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wydany w 1969 roku Liberation to epopeja wojenna trwająca ponad siedem godzin, podzielona na pięć części. Nagradzany za realistyczne sceny batalistyczne i wyczerpujące przedstawienie najważniejszych wydarzeń tamtych czasów.

    Oprócz bitew pojawiają się wątki takie jak: zabójstwo Hitlera, aresztowanie i ratunek Mussoliniego oraz działania polskiego podziemia. W międzynarodowej obsadzie znalazło się kilku polskich aktorów: Jan Englert, Daniel Olbrychski, Franciszek Pieczka i Barbara Brylska.

    Najdłuższy europejski dokument (14 godzin i 30 minut)

    Szwedzki dokument Resan z 1987 roku oparty jest na godzinnych monologach na temat wykorzystania technologii jądrowej. Pomysł był bardzo prosty: zapytać zwykłych ludzi z różnych stron świata o zdanie na ten temat, a potem to sfilmować. Film przede wszystkim zwraca uwagę na niebezpieczeństwa związane z energią jądrową. Anglik Peter Watkins napisał scenariusz i wyreżyserował film.

    Najdłuższy film fabularny (27 godzin)

    Rekordzistą wśród filmów fabularnych jest chińska produkcja The Burning of the Red Lotus Temple z 1928 r. Jest to klasyczny film akcji w klimacie wschodnich sztuk walki. Pierwotnie film miał być wyświetlany jako jedno dzieło, ostatecznie jednak zdecydowano się podzielić go na osiemnaście części, które co dwa miesiące pojawiały się w kinach. Oznacza to, że premiery wszystkich odcinków tej monumentalnej produkcji odbywały się nieprzerwanie przez trzy lata.

    Najdłuższe filmy niezależne (87 godzin i 95 godzin)

    Na początek małe wyjaśnienie. Obecnie najdłużej emitowanym filmem eksperymentalnym jest francuska produkcja Cinematon z 1978 roku, która przedstawia sylwetki ludzi związanych ze światem sztuki. Choć trwa 188 godzin, nie mieści się w naszym rankingu – jest w toku. Reżyser Gérard Courant chciał przekształcić to w ogromną bazę danych twarzy, dlatego film wciąż jest kręcony i uzupełniany.

    Wśród zrealizowanych dzieł nurtu eksperymentalnego Cure for Insomnia z 1987 roku jest jednym z najdłuższych. Film nie ma fabuły: przez 87 godzin widzimy mężczyznę recytującego wiersz składający się z 4000 słów. Strony, fragmenty koncertów rockowych i migawki scen erotycznych. Kolejnym rekordzistą jest niemiecki film Matryoshka z 2005 roku. Produkcja trwa 95 godzin i składa się z klatek i sekwencji opartych na zdjęciu.

    Najdłuższy dokument świata (150 godzin)

    Rekord należy do Chińczyka Ai Weiwei. Trwający ponad 6 dni Pekin 2003 zawiera zdjęcia stolicy Chin zrobione z samochodu. To pierwszy film na naszej liście, którego fizycznie nie da się obejrzeć bez mrużenia oczu – Rekord Guinnessa w nieprzerwanym oglądaniu filmu do tej pory wynosi 120 godzin (pięć dni).

    Najdłuższy film wszechczasów (240 godzin)

    Absolutny rekord filmowy należy do duńskiej grupy artystycznej Superflex. W dziesięciodniowym filmie Modern Times Forever nie zobaczymy ani jednego aktora – projekcja pokazuje, jak budynek Stora Enso w Helsinkach będzie się zmieniał na przestrzeni wieków pod wpływem warunków pogodowych. Film miał swoją premierę na Festiwalu Sztuki Współczesnej IHME w Finlandii w 2011 roku. W dniu premiery prezentowany był również na głównym placu w Helsinkach, niedaleko samej Stora Enso. Mieszkańcy miasta mogli śledzić projekcję na 40-metrowym ekranie.

Kilka lat temu szwedzki artysta Anders Weberg ogłosił, że pracuje nad najdłuższym filmem w historii. Inscenizacja zatytułowana Ambiance (o. Atmosfera) powinna trwać pełne 720 godzin, czyli dokładnie 30 dni. Premiera planowana jest na 2020 rok. Reżyser nazwał tę pracę „surrealistycznym snem” i ujawnił, że prawdopodobnie nie będzie żadnego dialogu. Wiele wskazuje na to, że Weberg traktuje swój film jako swego rodzaju pokaz sztuki – po premierze chce zniszczyć wszystkie dostępne taśmy, wypić kieliszek wina i tym samym zakończyć karierę.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad