Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki jest najsłynniejszy kanał YouTube na świecie?

Wini, właściciel marki odzieżowej Stoprocent, zrezygnował z roli wydawcy muzyki na rzecz szeroko rozumianego dziennikarstwa. Rozmawia na YouTubie. Przy okazji jednego z nich zdradził też, ile zarabia na tego typu pracy.

W rozmowie z Pawłem Svinarskim z kanału «Za pieniądze» Vinicius poinformował, że jego kanał na YouTube zarabia ponad 20 000 zł miesięcznie.

Smosh

Smosh to amerykański duet komediowy znany ze swoich skeczy. W sumie mają ponad 1,8 miliona subskrybentów i są jednym z najlepszych kanałów komediowych na YouTube.

Epic Rap Battles Of History to interaktywny kanał prowadzony przez dwóch facetów. Mają łącznie ponad 2,5 miliona subskrybentów i są jednym z najpopularniejszych kanałów komediowych na YouTube.

Więc kto ma najwięcej subskrybentów w Europie?

Tu nie można kłamać, najwięcej subskrybentów w Europie ma wspomniany już PewDiePie, a właściwie FelixArvidUlfKjellberg, Szwed urodzony w 1989 roku w Göteborgu w Szwecji. Prowadzi kanał od 2010 roku i od tego czasu bije rekordy popularności. Z czego więc zasłynął? Przede wszystkim nagrywanie na swoim kanale różnych gier (tzw. gameplay), komentowanie i przeglądanie reddita (będącego dość specyficznym i kontrowersyjnym forum internetowym), ale także różnego rodzaju wyzwania, np. . Najpopularniejszy film, BitchLasagna, osiągnął 299 milionów wyświetleń, co jest niewątpliwie kosmicznym wynikiem. Innym jego niezwykle popularnym filmem, i jednym z jego własnych, jest „Congratulations”, w którym próbował i udało mu się tymczasowo wybić kanał T-Series z pierwszego miejsca pod względem liczby subskrypcji.

Nie ma co ukrywać, piosenka jest dość kontrowersyjna i powstała, by kpić z serialu T. Ogólnie rzecz biorąc, powinno być jasne, że PewDiePie zwrócił na siebie uwagę między innymi kontrowersjami, a także utrzymuje go w czołówce. I chociaż przewyższa serię goT pod względem subskrypcji, wiele osób pracuje na sukces tego kanału, podczas gdy PewDiePie działa praktycznie sam, bez pomocy z zewnątrz.

Na pierwszym miejscu pod względem liczby subskrybentów w Polsce jest Blowek, czyli Karol Gązwa, urodzony 17 grudnia 1996 roku. Kanał Blowka zasłynął w 2011 roku – wówczas jego kanał był znany jako minecraftblow. Jego wczesne lata nagrywania były głównie poświęcone rozgrywce w tę grę, która przyniosła mu dużą popularność. Warto zaznaczyć, że miał zaledwie 18 lat, gdy osiągnął milion subskrybentów, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Obecnie od 2018 roku niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce pod względem subskrypcji na polskim YouTube. Jego obecna liczba subskrybentów wynosi grubo ponad 4 miliony wyświetleń. Według niektórych informacji dostępnych w Internecie, za jego namową aktor Cezary Pazura zaczął kręcić filmy na YouTube. W 2018 roku Blowek wziął udział w programie telewizyjnym „Zgłoś naprawę”, a w 2019 roku wydał swoją pierwszą książkę „Zostań YouTuberem”

Canal KondZilla

Liczba subskrybentów: 61,4 mln

) Listę subskrybentów na świecie otwiera Canal KondZilla, najpopularniejszy kanał YouTube w Brazylii, którego właścicielem jest Kondrad Dantas – brazylijski reżyser i influencer. W profilu producenta znajdują się teledyski zespołów funk, hip-hop i rock. Południowoamerykańska influencerka uważana jest za głównego propagatora gatunku funk ostentação. Jak podkreśla sam twórca, celem jego kanału jest oferowanie widzom największych hitów funky, które znajdują się na szczytach brazylijskich list przebojów.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad