Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki jest najstarszy kanał YouTube na świecie?

Popularny kanał Mastanamma w Andhra Pradesh o nazwie Grandma ma już ponad 300 000 subskrybentów.

Kiedy przekroczymy 20 lat, otwiera się przed nami życie. W wieku 30 lat wciąż jesteśmy w dobrym nastroju. Kiedy kończymy 40 lat, pocieszamy się faktem, że życie zaczyna się po czterdziestce. Ta sama złota idea towarzyszy nam co dekadę. Ale kiedy patrzysz na tę miłą staruszkę, łatwo uwierzyć, że wiek to tylko liczba.

Więc kto ma najwięcej subskrybentów w Europie?

Tu nie można kłamać, najwięcej subskrybentów w Europie ma wspomniany już PewDiePie, a właściwie FelixArvidUlfKjellberg, Szwed urodzony w 1989 roku w Göteborgu w Szwecji. Prowadzi kanał od 2010 roku i od tego czasu bije rekordy popularności. Z czego więc zasłynął? Przede wszystkim nagrywanie na swoim kanale różnych gier (tzw. gameplay), komentowanie i przeglądanie reddita (będącego dość specyficznym i kontrowersyjnym forum internetowym), ale także różnego rodzaju wyzwania, np. . Najpopularniejszy film, BitchLasagna, osiągnął 299 milionów wyświetleń, co jest niewątpliwie kosmicznym wynikiem. Innym jego niezwykle popularnym filmem, i jednym z jego własnych, jest „Congratulations”, w którym próbował i udało mu się tymczasowo zrzucić kanał T-Series z pierwszego miejsca pod względem liczby subskrypcji. Nie ma co ukrywać, piosenka jest dość kontrowersyjna i powstała, by kpić z serialu T. Ogólnie rzecz biorąc, powinno być jasne, że PewDiePie zwrócił na siebie uwagę między innymi kontrowersjami, a także utrzymuje go w czołówce. I chociaż przewyższa serię goT pod względem subskrypcji, wiele osób pracuje na sukces tego kanału, podczas gdy PewDiePie działa praktycznie sam, bez pomocy z zewnątrz.

Na pierwszym miejscu pod względem liczby subskrybentów w Polsce jest Blowek, czyli Karol Gązwa, urodzony 17 grudnia 1996 roku. Kanał Blowka zasłynął w 2011 roku – wówczas jego kanał był znany jako minecraftblow. Jego wczesne lata nagrywania były głównie poświęcone rozgrywce w tę grę, która przyniosła mu dużą popularność. Warto zaznaczyć, że miał zaledwie 18 lat, gdy osiągnął milion subskrybentów, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Obecnie od 2018 roku niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce pod względem subskrypcji na polskim YouTube. Jego obecna liczba subskrybentów wynosi grubo ponad 4 miliony wyświetleń. Według niektórych informacji dostępnych w Internecie, za jego namową aktor Cezary Pazura zaczął kręcić filmy na YouTube. W 2018 roku Blowek wziął udział w programie telewizyjnym „Zgłoś naprawy”, a w 2019 roku opublikował swoją pierwszą książkę „Zostań YouTuberem”

Ranking YouTuberów na świecie 2021 – Top 10

Najpopularniejsi YouTuberzy stale zmieniają swoją pozycję w światowym rankingu. Możesz zauważyć, że ich liczba subskrybentów zmienia się w czasie rzeczywistym. Prezentowana w tym rankingu pierwsza dziesiątka depcze jej po piętach silna konkurencja. Oto ranking YouTuberów na całym świecie 2021.

Liczba subskrybentów: 61,4 mln

SciFun: Science for All

Kanał popularnonaukowy poświęcony zagadnieniom związanym z fizyką, astrofizyką , astronomia. SciFun zdecydowanie skupia się na tematach przyszłościowych, co łatwo wywnioskować z nazwy. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych kanałów popularnonaukowych na polskim YouTube z prawie 900 tysiącami wyświetleń. Subskrypcja.

whinderssonnunes

Brazylijczyk, który prawie cały materiał kręci we własnym pokoju i siedzi bez koszuli przed kamerą. Ale wśród jego najpopularniejszych materiałów można znaleźć również parodie znanych teledysków muzyki pop. Próbowałem przetrawić przynajmniej kilka filmów o whinderssonnunes i wybaczcie, zupełnie nie mam pojęcia, skąd wzięła się ogromna popularność tego twórcy. Obecnie ma 33 miliony subskrybentów.

Hiszpan, który nadal trzyma się tematu gier, który stanowi podstawę jego kanału. Istnieje wiele podobnych kanałów, ale to jemu udało się zebrać 32 miliony subskrybentów i wydaje się, że wzrost jest nie do powstrzymania.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad