Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki kraj używa więcej YouTube?

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie YouTube jest jednym z narzędzi, z których korzystam na co dzień. Czasami filmy polecane przez znajomych, sprawdzam co nowego na kanałach, które subskrybuję, a kiedy nie mam zbyt dużo pracy, znajduję playlistę i słucham muzyki. Są też tacy, którzy kochają serwisy wideo nawet bardziej niż ja, o czym świadczy rosnąca popularność vlogerów i blogerów.

Postanowiłem więc przyjrzeć się bliżej tej stronie. Na początek kilka statystyk YouTube z Megapanel PBI:

Czy YouTuber musi płacić VAT w Polsce?

Gdy publikujesz filmy w YouTube, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. YouTube ma siedzibę w Irlandii.

Czynności polegające na udostępnianiu powierzchni reklamowej na koncie na platformie internetowej w ramach opisanego systemu stanowią usługi elektroniczne, dla których nie istnieją szczególne regulacje określające miejsce świadczenia usług.

Przygotowałem się z wyprzedzeniem na moment wyłączenia YouTube Premium. I… bardzo się zdziwiłem.

Nigdy nie aktywowałem YouTube Premium na żadnym z moich kont, chociaż oczywiście usługa to oferowała. Miesiąc za darmo – Standard. Ale załóżmy, że Google nie zna tego „wiem”. Ok świetnie. Z drugiej strony YouTube Premium przełączyło się na tryb standardowy i… efekt przerósł moje oczekiwania. Nie przegapiłem zapisywania plików na później – ciągle jestem w mieście, nie ma czasu (poza garażem) kiedy nie mam dostępu do internetu.

Nie podróżuję dalekobieżnym autobusem ani samolotem. Tyle dobrego dla mnie. Odtwarzaj pliki w tle bez włączonego ekranu – tego też nie brakuje.

Ale co się stało z reklamami – dramat. Moim zdaniem było o wiele więcej reklam niż konto, które nigdy nie widziało YouTube Premium. Zakładam więc, że jest to bardzo wyrafinowana próba… przywrócenia mnie na kolana płatnej wersji usługi. Tymczasem od czasu do czasu otrzymuję powiadomienia, że ​​mogę wrócić do YouTube Premium. Super, ale teraz już nie mam na to ochoty. Eksperyment musi być kontynuowany.

Popularność portali w Polsce

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się tutaj YouTube. Korzysta z niego 25,9 mln widzów. Na YouTube możemy znaleźć piosenki i filmy, a także filmy instruktażowe. Reklama w tym serwisie dociera do 72,9% populacji.

Tania subskrypcja YouTube

Argentyna YouTube Premium to prawdopodobnie najlepsza dotychczas oferta. Miesięczny koszt to tylko 119 ARS (argentyńskie peso), czyli około 5 zł w przeliczeniu na złotówki!

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad