Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki samochód dla 60 latka?

Osoby starsze potrzebują komfortowych możliwości poruszania się nie tylko w swoim domu, ale w całym środowisku zamieszkania, dlatego tak ważny jest dla nich dostęp do wygodnej komunikacji. W większych miastach nie stanowi to problemu dzięki rozbudowanej infrastrukturze komunikacji miejskiej i ulgowym biletom dla seniorów. W małych miejscowościach i wsiach opuszczenie najbliższej okolicy jest już problematyczne. To kolejny powód, dla którego seniorzy chcą mieć własny samochód. Ponadto poruszanie się prywatnym pojazdem jest często szybsze i przede wszystkim wygodniejsze.

Jaki jest najlepszy samochód dla seniorów? Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie. Wygląda na to, że hitem będą auta kompaktowe – małe, ale zwrotne i tanie w eksploatacji. Z ankiet dla portali samochodowych wynika jednak, że najlepsze auto dla osób starszych to po prostu takie, które im odpowiada. A starsi kierowcy niekoniecznie chcą małego i taniego samochodu! Najważniejsze dla nich jest to, aby pojazd był wygodny. Chociaż komfort dla każdego oznacza coś innego, wiele odpowiedzi daje dość zaskakujący obraz idealnego samochodu dla seniora.

Jakie modele mogą wybrać emeryci?

Dla emerytów polecane są różne modele samochodów, dostępne na https://homefree.eu/pl. Wśród aut polecanych starszym kierowcom często pojawia się Kia Magentis. Auto jest relatywnie tanie – nie płacisz za nie dużo przy zakupie, a jego eksploatacja i naprawy nie obciążają budżetu seniora.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″]

Kia Magentis ma 4,8 metra długości i ponadczasowo elegancki wygląd. Model był produkowany w latach 2005-2010 tylko w wersji sedan. Samochód nie był szczególnie znany na rynku, ale ma to pozytywny wpływ na obecną cenę zakupu. Sam samochód jest wygodny, przestronny i bogato wyposażony. Nie zabraknie wielu udogodnień, które ucieszą osoby starsze – klimatyzacja, poduszki powietrzne, automatyczna skrzynia biegów, aluminiowe felgi, skórzana tapicerka.

Fiat Panda II

Lata produkcji: 2003-2012 Ceny: 4-16 tys. zł

Kia Niro Hybrid

Skoro była Toyota C-HR za prawie 100 000 zł, to musi być hybryda Niro. To crossover, nie rzucający się w oczy, przystępny, wysoko siedzi i – jak jedyny samochód na tej liście – ma automatyczną skrzynię biegów, bo… po prostu nie ma innej opcji.

Samochody za 100 000? Witamy w Niemczech

Autorzy rankingu (to nie jest ranking, bo samochody nie są pogrupowane od najgorszego do najlepszego) zidentyfikowali kilka elementów, które powinny wyróżniać samochód dla seniorów. Zwrócili uwagę, że osoby starsze często chcą siedzieć prosto i wygodnie oraz chcą łatwo wchodzić i wychodzić. Samochód nie powinien też być zbyt duży, a widoczność we wszystkich kierunkach powinna pozwalać na łatwe manewrowanie po mieście. Tematy takie jak wyposażenie czy osiągi silnika zeszły na dalszy plan. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Najlepsze samochody ADAC dla seniorów

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad