Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jaki wiek używa więcej YouTube?

Zastanawiasz się, czym jest tryb bezpieczny YouTube i jak działa? Informacje o tym ustawieniu można znaleźć pod wieloma nazwami, co może być mylące dla laika. Tryb awaryjny, tryb ograniczonego dostępu, tryb awaryjny i tryb ograniczonego dostępu to nazwy tej samej funkcji. Sytuację komplikuje fakt, że w 2020 roku YouTube zmienił swój interfejs, więc nadal można znaleźć w Internecie wiele tutoriali „jak aktywować tryb awaryjny na YouTube”, które nie mają nic wspólnego z obecnymi ustawieniami.

Filmy i rozrywka dla dzieci – Zadbaj o bezpieczeństwo YouTube

Nie Rodzic chce być nad dzieckiem 24 godziny na dobę, upewniając się, że odtwarzany film jest odpowiedni do jego wieku i preferencji. Na szczęście twórcy serwisów multimedialnych pomyśleli o potencjalnych zagrożeniach dla najmłodszych i opracowali narzędzia do eliminowania nieodpowiednich dla nich treści. Aby mieć pewność, że nasze dziecko ogląda filmy YouTube odpowiednie dla jego wieku, należy zmienić ustawienia aplikacji. Jak włączyć kontrolę rodzicielską w aplikacji YouTube?

Podobnie jak w przypadku aplikacji podstawowej, dostępna jest opcja blokowania filmów dla dorosłych. YouTube oferuje możliwość aktywacji ograniczonego dostępu. Jak to idzie? W aplikacji kliknij naszego awatara w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Ustawienia na liście rozwijanej u dołu. Na dole znajdziesz opcję ograniczenia dostępu. Jeśli go aktywujemy, aplikacja będzie wyświetlać filmy dla dzieci, a przynajmniej takie, które nie są uważane za nieodpowiednie. To rodzaj trybu awaryjnego, kontroli rodzicielskiej YouTube w wersji podstawowej.

Popularność portali w Polsce

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się tutaj YouTube.

Korzysta z niego 25,9 mln widzów. Na YouTube możemy znaleźć piosenki i filmy, a także filmy instruktażowe. Reklama w tym serwisie dociera do 72,9% populacji.

Przeczytaj także

Wybierając się na wakacje, możesz kupić najlepsze flagowce Samsunga w najniższej cenie. I wcale nie jest to Korea

YouTube Premium — co obejmuje?

Powszechnie wiadomo, że YouTube Premium nie gwarantuje żadnych reklam podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Spójrzmy prawdzie w oczy – te reklamy mogą być bardzo irytujące, zwłaszcza gdy trwają dłużej niż kilka sekund i nie ma opcji kliknięcia przycisku Pomiń reklamy. Możliwości YouTube Premium na tym się jednak nie kończą. Co jeszcze obejmuje usługa?

Jedną z najważniejszych funkcji YouTube Premium jest pobieranie filmów i oglądanie ich offline. Jeśli planujesz podróż i chcesz obejść się bez transmisji danych, możesz pobrać wybrane filmy przez WLAN i oglądać je offline. Netflix oferuje podobną opcję. Bardzo przydatna opcja dla osób, które mają limit danych w telefonie. Na przykład nie ma problemów z pobieraniem filmów z YouTube.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad