Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie imiona żeńskie pasują do męskich

nie dla Ciebie: Konrad, Antoni

Czy imię pasuje do nazwiska?

To jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze imienia dla dziecka. Nazwiska towarzyszą nam przez całe życie, aw przypadku kobiet znaczną część ich życia (kiedy decydują się na ślub i przyjęcie nazwiska męża). Imię powinno więc harmonijnie pasować do nazwiska i razem przyjemnie brzmieć. Niektórzy rodzice unikają połączenia: długiego imienia i długiego nazwiska. Jeśli nazwisko jest wielosylabowe i złożone, wybierz dla dziecka krótkie i proste imię.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy imię i nazwisko mają to samo znaczenie. Jeśli nazwisko jest opisem rzeczywistego obiektu, zjawiska, produktu, zwierzęcia itp. np. B. cebula, kiełbasa, Wrona, ale lepiej unikać kombinacji z wymagającymi lub obcymi nazwami.

Idealni partnerzy: Marek, Zbigniew

Tereza i Marek: W tym związku żadna ze stron się nie nudzi. Tereza i Marek wiedzą, co to zabawa, więc kochają zabawę i wspólne podróże. Jednak obaj są w głębi serca introwertykami, więc potrzebują też trochę czasu dla siebie.

Nazwa polska czy obca?

Statystyki pokazują, że rodzice częściej nadają swoim dziewczynkom imiona obce niż staropolskie, słowiańskie. Bogumiła pojawia się w tym zestawieniu zaledwie 12 razy, Stanisława 11 razy, Dobrosława 8 razy, a Miłosław 7 razy. Żeńskie formy imion męskich, które były kiedyś popularne wśród naszych przodków, również odchodzą w niepamięć, więc w przyszłości nie będzie Frau Wiesi, Dzidki, Krzysi czy Heni. Może to i dobrze, bo jest tyle pięknych damskich imion, że niektóre z nich nadawane są dziewczynom w różnej pisowni. Więc jest Sara i Sarah, Zoja i Zoya i Wanessa, Wanessa i Vanessa.

Wielu rodziców myślących o międzynarodowej karierze swoich dzieci podaje swoje imiona, aby ortografia w Polsce i za granicą nie sprawiała problemów. Coraz częściej spotyka się nazwiska świadczące o kosmopolityzmie i małżeństwach z cudzoziemcami. Wśród tych imion najczęstsze są te, które pochodzą spoza naszych wschodnich granic, jak Larysa, Olha, Varvara, Yelyzaveta, Tatiana, Tamara czy Oksana. Są też imiona bardziej egzotyczne, np. arabskie (Khadija) czy wietnamskie (Bao Nhi).

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek

Ranking najpiękniejszych imion dla kobiet zmienia się co roku, szczególnie na czołowej pozycji. Te same projekty również od lat znajdują się w pierwszej dziesiątce i zdecydowanie warto im się przyjrzeć.

Wymienione poniżej najpiękniejsze imiona były najczęściej wybierane przez rodziców w Polsce w pierwszej połowie 2020 roku. Spójrzmy!

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad