Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie jest słowo, którego nie można powiedzieć na YouTube?

Dokładnie. Oto krótka historia. Nie korzystam z internetu, może od jego początków w Polsce, ale od bardzo dawna – wystarczy powiedzieć, że nie tylko pamiętam, ale znam i aktywnie korzystam z internetu 1.0 lub nawet 0.9, czyli internetu przed Google, ten Internet przed Facebookiem, internet, w którym rządziły grupy dyskusyjne i IRC, a komputerami rządził Win 95, a potem Win 98 – ba… i Windows 3.1 nie są mi obce 😉 Ja też korzystam z internetu i dziś – jak Ty widać – im Age of Win10, smartfony, tablety i wszechobecne Google i Snapchaty. W tym czasie kierowałem tworzeniem i współtworzeniem wielu grup, forów internetowych, społeczności na różnych stronach internetowych oraz portali internetowych, serwisów i blogów. Oczywiście niektórych z nich już dawno nie ma, ale niektóre działają i działają całkiem dobrze. Oczywiście większość z nich nie ma nic wspólnego z naszą pasją do strzelectwa, a raczej z moją drugą pasją, która stała się moim zawodem, ale nie o to chodzi.

Dlaczego o tym piszę? Dlaczego warto czytać historie weteranów o początkach internetu? Cóż, żeby wam udowodnić, że to, co dzieje się teraz ze środowiskiem Windbreaker, a nie tylko na YT, nie jest zjawiskiem nowym, nie jest zjawiskiem nieznanym i zdarzało się to wielokrotnie w internecie. Jednak jak widać internauci nie potrafią uczyć się na swoich błędach i wyciągać wniosków na przyszłość.

To koniec YouTube Originals

Wiadomość została potwierdzona przez Roberta Kyncla, dyrektora handlowego YouTube.

Na swoim koncie na Twitterze zamieścił obszerne oświadczenie:

Drodzy twórcy, W 2016 roku stworzyliśmy YouTube Originals, przestrzeń YouTube poświęconą wspaniałym nowym programom z udziałem naszych twórców, której gospodarzem jest weteranka branży Susanne Daniels. Susanne i jej zespół stworzyli serię nagradzanych programów, które łącznie otrzymują miliardy wyświetleń i rzucają światło na niesamowitych twórców i ważne problemy społeczne. Ale wraz z szybkim rozwojem pojawiają się nowe możliwości, a nasze inwestycje mogą mieć większy wpływ na jeszcze większą liczbę twórców. gdy staną się one wsparciem dla innych inicjatyw. To przyczyniło się do naszej decyzji o zakończeniu YouTube Originals. W przyszłości będziemy finansować tylko programy, które są częścią naszych funduszy Black Voices i YouTube Kids. Utrzymamy nasze zaangażowanie w programy, które są już objęte umowami, a twórcy zaangażowani w te programy powinni spodziewać się bezpośredniego kontaktu w nadchodzących dniach. Na koniec dziękujemy twórcom za współpracę przy tworzeniu innowacyjnych i inspirujących historii. Nie możemy się doczekać rozwoju Twojej firmy w YouTube i nie tylko.

Poprawna nazwa filmu

Przy poprawnej nazwie pliku wideo jest jeszcze jedna opcja – po przesłaniu na serwery YouTube portal od razu nadaje filmowi taką samą nazwę. A to z kolei kolejny — bardzo ważny — element, który wpływa na umieszczanie wideo w serwisie YouTube.

Podobnie jak w przypadku działań SEO w wyszukiwarce Google, tutaj również powinny obowiązywać te same zasady – tytuł filmu powinien być krótki i zawierać najważniejsze słowa kluczowe, na które chcemy się pozycjonować.

Rozważ kilka przykładowych strategii, gdy szukasz dobrego tytułu:

Tytuł w formie pytania – zwłaszcza jeśli Twój film ma charakter edukacyjny lub szkoleniowy, np. B.

„Jak poprawnie napisać CV?”, „Jak edytować filmy?”

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad