Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie negatywne rzeczy ma YouTube?

Największe bodźce dla naszego dziecka kryją się tam, gdzie treści nie są w żaden sposób filtrowane. Zamiast korzystać ze strony głównej YouTube, gdzie często znajdują się linki do filmów dla bardziej dojrzałego widza, warto pokazać najmłodszym inne serwisy, które agregują odpowiednie dla nich treści. Najlepszym zagranicznym przykładem podobnego serwisu może być Kidseo. Na stronie znajdują się również portale w języku polskim, na których możemy znaleźć linki do bajek na YouTube. Odwiedź e-bajkidladzieci.pl lub superbajki.com. Szukając innych tego typu usług, uważaj na pirackie portale streamingowe oferujące dostęp do treści, do których twórcy stron nie mają w ogóle prawa w zamian za drogie SMS-y.

YouTube to nie tylko filmy, ale także społeczność. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Na YouTube nie brakuje internetowych trolli i hejterów. Komentarze pod filmami są często jeszcze bardziej niebezpieczne dla dzieci niż same filmy.Aby chronić dzieci przed wulgaryzmami, nienawiścią i kłamstwami, możemy zainstalować wtyczkę do przeglądarki Chrome o nazwie Ukryj komentarze YouTube. Możesz go znaleźć TUTAJ.

Nieuformowana osobowość.

To, co dziecko widzi na tafli szkła, wpływa na nie znacznie bardziej niż na osobę dorosłą. Dorosły ma już rozwinięte myślenie – potrafi oceniać pewne sytuacje i filtrować docierające do niego informacje. Wie, co jest dobre, a co złe. Wie również, jak się zachować i zna negatywne skutki, jakie może mieć określone zachowanie. Tego uczą się młode mózgi dzieci. Nie wiedzą dokładnie, co robić, a czego nie, dlatego tak ważny jest w tym czasie dobry autorytet. Dzięki temu dziecko uczy się prawidłowego postępowania, oceniania różnych sytuacji i wyciągania wniosków.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że dziecko będzie ubóstwiać i naśladować złą osobę, która nie przestrzega właściwych zasad.

Internet to miejsce, w którym mamy nieograniczone możliwości. Możesz wybrać strony internetowe i kanały YouTube, które chcesz przeglądać. W rezultacie rodzice mają niewielką kontrolę nad tym, jakie informacje przyswaja ich dziecko. Jednak zbyt często zdarza się, że dzieci interesują się głównie rzeczami zakazanymi, dlatego warto mieć kontrolę nad tym, jakie strony internetowe odwiedza dziecko, ponieważ bez jego wiedzy może wybierać treści, które będą miały na nie zły wpływ.

4K nie jest dostępne w YouTube bez subskrypcji premium?

Nie tak dawno w sieci obiegła zaskakująca wiadomość – YouTube rozpoczął testy dla części użytkowników, gdzie możliwość oglądania materiałów w 4K była dostępna tylko dla posiadaczy wersji premium platformy.

Innymi słowy, posiadacze darmowych kont nie mogli skorzystać z tego rozwiązania – okazało się, że w darmowej wersji zostało ono zablokowane w ustawieniach.

YouTube Rewind – poza skalą

Coroczne podsumowanie filmów w YouTube jest tradycją od 2010 roku. Zwykle przybierało formę optymistycznego, motywującego materiału, prezentującego najpopularniejsze filmy i trendy na platformach, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy krążyły po Internecie.

W 2018 roku YouTube Rewind był tak słaby, że szybko stał się najbardziej znienawidzonym klipem na platformie od czasu jego powstania. Kilka miesięcy później sami urzędnicy YouTube przyznali, że Rewind 2018 był po prostu żenujący. W 2019 roku zapadła decyzja, by nie skupiać się tak bardzo na influencerach i markach, ale – jak to się mówi – niesmak pozostał. Wiele osób zastanawiało się, co YouTube będzie zawierało w Rewind 2020.

Chrońmy małych twórców

Głównym argumentem, który pojawił się, gdy ogłoszono zmianę platformy, była ochrona małych twórców. Teraz, według YouTube, zniknięcie dokładnego licznika kciuków w dół nie mówi nam, jaki to rodzaj wideo. Jednocześnie nie jest to „niewerbalna” prośba o opuszczenie łapki, jak robili to inni użytkownicy. Pewne liczby są oczywiście nadal widoczne, ale tylko dla twórców, a nie dla wszystkich, jak wcześniej.

Innym problemem jest zminimalizowanie zjawiska bombardowania łapami w filmach innych twórców. Takie zachowania często można też zaobserwować na polskiej scenie YouTube. Mówimy jednak głównie o świetnych twórcach, którzy delikatnie mówiąc nie błyszczą inteligencją i reklamują oszustwa, a nawet kradną czyjeś logo. Można to porównać do dobrze znanego zjawiska bombardowania recenzjami na portalach typu Metacritic czy Steam.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad