Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie parametry używa YouTube do umieszczania filmów?

Czynniki rankingowe to lista elementów używanych do ustalania rankingu Twojego kanału. Składa się z metadanych, czyli nazwy filmu, jego opisu oraz tagów. Podobnie jak domena, gdzie najważniejsze frazy trzeba umieścić w meta tagach, czyli meta tytuł, meta opis i niewykorzystane meta słowa kluczowe. Następnie zwróć uwagę na jakość wideo. Nie jest tajemnicą, że filmy z dostosowaną jakością HD i doświadczeniem użytkownika są oceniane coraz wyżej. Znani twórcy postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę w tej kwestii, więc aby Twój film się wyróżniał, musi spełniać podstawowe parametry jakościowe.

Kolejnym czynnikiem oceny jest reakcja wszystkich widzów na wideo: wyświetlenia, „kciuki w górę”, udostępnienia, liczba komentarzy czy subskrypcje. Dlatego tak ważne jest promowanie filmu w różnych sieciach społecznościowych. Takie działania mogą pomóc w zwiększeniu zainteresowania jej treścią. Nie zapomnij też dodać napisów przynajmniej w języku angielskim.

Jak osadzić film z YouTube lub Vimeo na stronie WordPress?

Film z YouTube lub Vimeo można osadzić na stronie, aby zatrzymać na niej użytkowników, zwłaszcza jeśli jest to strona sprzedaży lub blog.

Osadzone filmy również poprawiają pozycję w rankingach wyszukiwarek:

Badanie słów kluczowych — badanie słów kluczowych

Włączenie słów kluczowych do strategii umieszczania wideo jest koniecznością. Wyszukiwarka portalu odczytuje m.in. słowa zawarte w opisie oraz w tytule w celu rozpoznania treści filmu. W tym celu możesz skorzystać z Planera słów kluczowych Google AdWords. Możesz także użyć tego narzędzia, aby uzyskać informacje o średniej miesięcznej liczbie wyszukiwań hasła w Google. Jeśli poza SERP-ami w wyszukiwarce na często wyszukiwane słowo kluczowe pojawiają się także filmy z serwisu, to ich wysoka pozycja wnosi do nagrania wiele nowych wyświetleń. Analizując słowa kluczowe, pamiętaj, że podczas wyszukiwania filmów użytkownicy serwisu korzystają z mniej skomplikowanych wyszukiwań niż w Google.

Więcej o analizie słów kluczowych przeczytasz w tym artykule na naszym blogu: Po przeanalizowaniu fraz, na których opiera się późniejsza strategia pozycjonowania wideo, dowiedz się, jaka jest konkurencja. Sprawdź, jak optymalizują swoje filmy i jakie słowa kluczowe mają podobne filmy.

Nagrywanie gier z konsoli

Systemy operacyjne konsoli nie oferują takiej samej elastyczności jak komputery PC. Jeśli chodzi o przechwytywanie gry, są tak naprawdę tylko dwie opcje: przechwytywanie za pomocą narzędzia dostarczonego przez producenta konsoli lub przechwytywanie za pomocą zewnętrznej karty przechwytywania. Twórcy konsol zwykle udostępniają narzędzia z ograniczonymi opcjami (jeśli takie istnieją), np. B. zmniejszenie rozdzielczości nagrania w stosunku do wyświetlacza lub ograniczenie maksymalnego czasu nagrywania klipu wideo. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz sprawdzić, czy potrzebne są jakieś zakupy bez konieczności kupowania dodatkowego sprzętu lub oprogramowania. Pierwsze filmy na moim kanale YouTube powstały za pomocą SHAREfactory™ dostępnego na PlayStation 4.

Niestety, zewnętrzne karty rejestrujące również mają swoje ograniczenia. Głównym problemem jest posiadanie komputera, który korzysta z innego monitora lub telewizora niż konsola. Ponadto takie karty mają zauważalny lag (dotyczy to zarówno wideo, jak i audio), co uniemożliwia odtwarzanie przy użyciu wyłącznie dedykowanej aplikacji podglądowej. W związku z tym dźwięk musi pochodzić również z monitora lub telewizora podłączonego do konsoli za pomocą zewnętrznej karty. Jeśli planujesz nagrywać komentarze w locie i chcesz uniknąć echa, zasadniczo skaż się na słuchawki. Najłatwiej skorzystać z tych, które posiadają złącze miniJack. Pamiętaj, że muszą być podłączone do ekranu, który wyświetla dane wyjściowe konsoli bez dodatkowych opóźnień.

wideo w tle strony

Przeglądarki nigdy tak naprawdę nie wspierały używania pliku wideo w tle dla elementu HTML i nie obsługują tego (z wyjątkiem gifów, cudów webp i SVG). Każdy sposób umieszczenia klipu wideo w tle strony opiera się na triku polegającym na umieszczeniu tego domyślnego odtwarzacza tak, aby wyglądał na odtwarzany w tle.

Korzystając z powyższych atrybutów i podstawowej wiedzy na temat kodowania CSS, utwórz element div, który odtwarza wideo w tle:

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad