Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie prawo jazdy na mini car?

Jeśli chodzi o wagę, istnieją dwa rodzaje małych samochodów: lekkie i ciężkie. Samochody lekkie ważą do 350 kg i mogą być użytkowane na podstawie unijnej homologacji typu L6e.W samochodach lekkich maksymalna moc silnika wynosi zaledwie 4 kW, co pozwala na zużycie paliwa na poziomie 3 litrów na 100 kilometrów. Samochody te nie rozwijają jednak prędkości powyżej 45 km/h. Maksymalna pojemność silnika samochodów do 350 kg nie może przekraczać 50 cm³. Dzięki spełnieniu wymagań małej pojemności skokowej i relatywnie niskiej wagi nawet osoby bez prawa jazdy mogą być kierowcami miniaturowych aut. Jedynym wymogiem, który trzeba spełnić, jest posiadanie prawa jazdy AM, które można uzyskać w wieku 14 lat. Aby prowadzić minicar, kierowca musi zostać przeszkolony w zakresie zasad ruchu drogowego i prowadzenia pojazdu. Przyszły kierowca musi mieć również 10 godzin szkolenia teoretycznego i 10 godzin praktyki. Po szkoleniu należy zdać egzamin wewnętrzny, a następnie egzamin WORD.

Kolejną klasą wagową mini samochodów są samochody ciężkie. Mogą ważyć do 550 kg i mogą być prowadzone przez kierowców z unijnym prawem jazdy kategorii L7e. Oznacza to, że aby zostać kierowcą samochodu osobowego w przedziale wagowym 350-550 kg, wymagane jest prawo jazdy grupy B1. Możesz rozpocząć naukę jazdy już na 3 miesiące przed ukończeniem 16 roku życia. Kurs trwa jednak dłużej niż kategoria AM, ponieważ jego zaliczenie wymaga 30 godzin wiedzy teoretycznej i 30 godzin praktyki. Podczas kursu kierowca uczy się poruszać w ruchu miejskim oraz poznaje zasady bezpieczeństwa na drodze. Aby uzyskać prawo jazdy grupy B1 wystarczy zdać egzamin wewnętrzny i potwierdzić go egzaminem w placówce WORD. Moc silnika samochodów bez prawa jazdy klasy B1 może przekraczać 21 KM, czyli trzykrotnie więcej niż samochodów lekkich. Samochód cięższej klasy może rozpędzić się do 100 km/h.

Mały samochód bez prawa jazdy – czy warto?

Główną zaletą samochodów bez licencji jest to, że ich obecni właściciele prawdopodobnie nie zamierzają używać tego typu samochodów przez wiele lat. Istnieje więc stosunkowo duży rynek używanych samochodów w tej kategorii. Ponadto samochody te będą charakteryzować się niskim zużyciem eksploatacyjnym oraz niskimi przebiegami.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″]

Najtańsze używane modele kosztują od 6000 zł. Jednak za dobrze zachowane okazy płacimy kilka tysięcy złotych. Nowe auto kosztuje co najmniej 30 000 zł, choć w tej cenie dostępne są tylko podstawowe modele. Dobrze wyposażone samochody kosztują od 45 000 wzwyż. Popularne samochody to: Smart, Aixam i Renault Twizy.

Samochód bez „prawa jazdy” i przepisów obowiązujących w Polsce

Ustawa określająca warunki korzystania z motoroweru określa również inny typ pojazdu z tej samej grupy. Zacznijmy od tego, czym jest motorower według powyższego przepisu. Jest to pojazd dwu- lub trójkołowy wyposażony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub silnik elektryczny o maksymalnej mocy 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h. . Wprowadza również pojęcie czterokołowca lekkiego, rozumianego jako czterokołowiec (lekki miniczterokołowiec), którego masa własna nie przekracza 350 kg i który z założenia ogranicza prędkość do 45 km/h. Ustawa ta weszła w życie 19 stycznia 2013 r. Jakie są praktyczne implikacje?

Samochody bez kierowcy

Jeśli zdecydujesz się korzystać z samochodów bez kierowcy, musisz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Niewątpliwie są to pojazdy relatywnie małe i o małej mocy, ale mogą zainteresować również osoby poszukujące auta do codziennego użytku. Dzieje się tak dlatego, że bardzo wygodnie się nimi jeździ po wąskich i wąskich uliczkach miasta, a także niezwykle łatwo je zaparkować. Nawet bez prawa jazdy można łatwo dostać dwumiejscowy samochód, który jest wygodny w prowadzeniu.

Samochody Mini — ciężkie

Cięższe Mini to ciężki quad, który nie jest przeznaczony do jazdy z prędkością większą niż 100 km/h. Maksymalna ładowność wynosi 400 kg do przewozu osób i 550 kg do przewozu towarów. Moc silnika mini ciężkich pojazdów nie może przekraczać 15 kW.

Czy możesz prowadzić bez prawa jazdy? Żadnego samochodu bez prawa jazdy! Do kierowania pojazdem wymagane jest prawo jazdy. Nigdy nie jedź po drogach publicznych ani innych drogach bez prawa jazdy. Aby kierować pojazdem czterokołowym, należy posiadać odpowiednie uprawnienia.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad