Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie słowa są zabronione na YouTube?

Na problem można spojrzeć z dwóch perspektyw: wolności słowa i walki z mową nienawiści. Obrażanie innej osoby obelgami na literę C nie świadczy dobrze o osobie wypowiadającej te słowa. Pomimo tego, że jesteśmy w Internecie, obrażanie innych osób nie świadczy o wysokim poziomie kultury osobistej sprawcy.

Z drugiej strony przywiązujemy dużą wagę do wolności słowa i powinniśmy zastanowić się, który sposób jest lepszy. Twitch jest prywatną firmą i może ustalać własne zasady na swojej platformie. Nie zmuszają streamerów do przestrzegania, przestrzegają, aby uzyskać korzyści finansowe.

Jak prowadzić firmę w YouTube, aby odnieść sukces?

Prowadzenie kanału biznesowego na YouTube może być doskonałą i przede wszystkim nowoczesną formą reklamy, ale najpierw trzeba odpowiednio zaplanować strategię. Nie możemy wstawiać filmów za często ani za mało, ważna jest regularność. Podobnie jak w przypadku witryn biznesowych lub blogów, nieaktualny kanał jest prawie niewidoczny w wyszukiwarce. Ponadto publikowane na nim filmy trudno znaleźć wśród wielu innych o podobnej tematyce.

Aby w pełni wykorzystać możliwości YouTube, warto używać słów kluczowych w opisach filmów. Dlatego powinieneś rozważyć, jakie hasła wpisują ludzie i na tej podstawie wybrać odpowiedni opis. Im więcej słów kluczowych w tytule wideo i tagach, tym lepiej. Jednocześnie trzeba pamiętać, że powinien wyglądać naturalnie. Również nazwa publikowanego pliku powinna być taka sama lub zbliżona do nazwy. Czy mogę po prostu użyć nazwy firmy w opisie filmu? Nie jest to zabronione, ale dużo ważniejszą rolę odgrywają słowa kluczowe, dzięki którym użytkownicy portalu mogą szybko odnaleźć plik. Pod każdym filmem, np. na końcu opisu, niezwykle ważne jest umieszczenie linku do strony internetowej firmy. Możemy również dodać kontaktowy numer telefonu i adres e-mail. Kanał korporacyjny też musi dobrze wyglądać, więc trzeba zadbać o tło, logo i kolory.

Ryzyko niewłaściwej publikacji i reklamy

Zakazy i ograniczenia wynikają z regulaminu mediów społecznościowych.

Naruszenie warunków korzystania z Facebooka, Google czy Tik Tok może mieć bolesne konsekwencje dla Twojej firmy. Najwyższą karą jest usunięcie konta i zbanowanie. W rezultacie Ty i Twoje konta znikniecie z mediów społecznościowych.

Wszyscy mówią lekarzom, co mają pisać i co pokazywać w mediach społecznościowych. W większości sytuacji lekarze, farmaceuci i sprzedawcy produktów wellness nie są świadomi dodatkowych ograniczeń. W marketingu usług medycznych znajomość zakazanego marketingu medycznego oddziela profesjonalistów od laików.

Dobra rada wujka rada…

Przed opublikowaniem ustaw swój film jako prywatny. Użyj automatycznej weryfikacji wideo przed publikacją, zanim opublikujesz film, ustaw go jako prywatny i po jakimś czasie sprawdź, czy YT zauważył Twój film i czy YouTube faktycznie podlinkował film, zmień miniaturę. Jeśli to pomogło, wiesz, że przyczyną problemów była miniatura.

Używaj eufemizmów, synonimów i synonimów dla «zakazanych słów». Jeśli jednak tego typu modyfikacja werbalna nie jest możliwa, spróbuj zmienić kolejność słów lub użyć części frazy.

Użyj VPN

Prawdopodobnie najbardziej niezawodny sposób na odblokowanie YouTube, niezależnie od tego, czy jesteś w zamkniętym kraju, czy tylko w biurze o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Chociaż na rynku dostępnych jest kilka sieci VPN (niektóre z nich są bezpłatne), nie wszystkie z nich działają. Jeśli szukasz VPN do odblokowania YouTube, powinieneś rozważyć następujące funkcje:

  • Odblokowuje filmy z YouTube na całym świecie.
  • Anonimizuje i szyfruje ruch danych. Chroni to przed inwigilacją ze strony firm i władz.
  • Zapewnia szybkie połączenie, które umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów HD z serwisu YouTube bez opóźnień.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad