Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakie tematy mogą się poradzić na YouTube?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z YouTube, ale nie wiesz, jakie treści mogą zainteresować Twoich widzów, jestem tutaj, aby Ci pomóc – przygotowałem 100 pomysłów na kanały YouTube? To bardzo ważne, abyś znalazła coś własnego, coś, co naprawdę lubisz i w czym jesteś dobra. Widzowie na pewno to odczują i chętniej odwiedzą Twój kanał. Myślę, że marzenie o zostaniu YouTuberem to za mało, trzeba też mieć dobre rozeznanie, jakie treści chcesz udostępniać. Stworzyłam więc listę, która może pomóc tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z YouTube, ale nie mają jeszcze pomysłu na swój kanał.

Oto 100 pomysłów na kanał w YouTube:

Reklama w YouTube i warunki korzystania z usługi

Rozpocznij rodzaj monopolu reklamowego w YouTube:

„Użytkownik nie może korzystać z Usługi w celu (a) sprzedaży jakichkolwiek usług reklamowych, sponsorskich lub promocyjnych świadczonych w ramach Usługi lub Treści lub w ich ramach, z wyjątkiem przypadków dozwolonych w Zasadach reklamowych YouTube (np. lokowanie produktu zgodnie z Zasadami);” (tixabb_7)

Spam a linki do YouTube

Definicja spamu w Zasadach YouTube jest bardzo rozsądna. Zasadniczo nie stanowią one „niezamawianych treści promocyjnych lub handlowych” masowo publikowanych na Platformie.

Oczywiście, jeśli użytkownik wyszuka w YouTube tylko „filmy ze śmiesznymi kotami”, wszelkie treści „promocyjne lub komercyjne” zostaną uznane za spam.

Czy ciekawe treści kluczem do sukcesu?

Patrząc na epoki najpopularniejszych youtuberów na świecie i w Polsce, widzimy, że jednym z najważniejszych elementów aktywności na tej platformie jest ciekawa i czytelna jest zdefiniowana treść. To on przyciąga widzów i generuje wyświetlenia znacznie cenniejsze niż sama subskrypcja, co potwierdziły pierwsze tygodnie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Według analizy GetHero od 16 do 22 marca (tj. zaraz po ogłoszeniu przez rząd decyzji o odwołaniu zajęć w placówkach oświatowych) liczba wyświetleń na kanałach ponad 100 polskich twórców wzrosła o 30 proc., podczas gdy we wtorek Łączny czas spędzony na ich treści wzrósł o 17 proc. w porównaniu z okresem od 6 do 12 stycznia (czyli przed feriami zimowymi). Z badania Gemius/PBI wynika, że ​​polscy użytkownicy spędzili w serwisie średnio 14 minut i 11 sekund w lipcu tego roku7. Materiały najpopularniejszych youtuberów są podobnej długości. Karol „Friz” Wiśniewski zyskał popularność, publikując wielominutowe vlogi pokazujące codzienne życie jego zespołu, pełne różnych wyzwań i zabawnych sytuacji.

To pokazuje, jak ważne jest mieć odpowiedni pomysł na treść i konsekwentnie go realizować. Innym ciekawym przykładem jest Karol „Blowek” Gązwa, który ma obecnie największe grono odbiorców do testowania popularnych lifehacków TikToka. Twórcy dobrze znają trendy i ich widzów oraz wiedzą, jakie materiały ich interesują. Nie chcą zmieniać swoich treści, ponieważ może to mieć wpływ na utratę fanów. Często współpracują z markami, aby stworzyć styl reklamy uwzględniający wszystkie te czynniki.

Tworzenie spójnych treści, które pasują do osobowości twórcy i zaspokajają potrzeby odbiorców, to tylko jeden krok na drodze do sukcesu. Choć dziś telefonem komórkowym można nagrywać filmy, warto zainwestować w lepszy sprzęt, który pozwoli na nagrywanie materiałów najwyższej jakości. To inwestycja, która może się zwrócić w przyszłości. Na rynku dostępnych jest wiele aparatów i kamer w różnych przedziałach cenowych. To drugie rozwiązanie jest szczególnie dobre dla osób, które chcą wykonywać statyczne ujęcia skupiające się na jednej osobie lub obiekcie. Dzięki kamerom możliwe będzie uzyskanie dokładnych obrazów o małej głębi ostrości, co pozwoli skupić się na pojedynczym obiekcie.

Fundacja Uniwersytetu Dzieci

Jak zbudować rakietę, kto wynalazł pieniądze, jak się robi znaki drogowe – głównie dla starszych dzieci, choć są też takie, które mogą zainteresować kilkulatków, np. o hibernujących niedźwiedziach https://www.youtube.com/channel/UCCRXm_ENFXkMl7_iwERqlrQ czy o budowie samolotu: https://www.youtube.com/watch?v=VS1KTU7dNb4 (tixagg_7)

  1. erudyta

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad