Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Jakiego programu używają YouTubers do tworzenia twoich filmów?

Jeśli przyjrzysz się najlepszym i jakiego sprzętu używają, możesz szybko wpaść w pułapkę zakupową. Naprawdę łatwo jest wydać miliony na sprzęt fotograficzny, a… profesjonaliści naprawdę wydają duże pieniądze. 😉 A to prowadzi do tego, że często przeceniamy rolę samego sprzętu.

Oczywiście dobry aparat i sprzęt pomaga, ale tylko do pewnego stopnia. Znacznie więcej zależy od naszych umiejętności i znajomości podstaw kompozycji, oświetlenia czy nawet znajomości wszystkich funkcji naszego aparatu. Zgadzam się, że najlepszy aparat to ten, który dobrze traktujemy.

oprogramowanie do transkrypcji wideo ? ⌨

Jeśli dodajesz „mówiące” filmy do YouTube, dobrym krokiem byłoby dodanie transkrypcji. To da Ci wiele słów kluczowych, które są ważne dla Twojego kanału i filmu i zostaną zauważone przez algorytm Youtube :).

Po przesłaniu filmu możesz dodać napisy w Creator Studio, chociaż jest to bardzo czasochłonne.

Jak edytować filmy i jakich narzędzi użyć?

Edytowanie filmów w YouTube może być zarówno proste, jak i zadanie wymagające pomocy profesjonalisty. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak duże i złożone pliki wideo chcesz udostępnić na markowym kanale YT.

Od treści przesłanych do klienta przemysłowego nikt nie będzie wymagał epickiego tempa i efektów specjalnych rodem z hollywoodzkich produkcji – w wielu przypadkach wystarczą podstawowe umiejętności montażu wideo, które nie są trudne do zdobycia. Przede wszystkim należy nauczyć się wycinać ujęcie i łączyć poszczególne klatki w całość – nie jest to trudne, ale trzeba pamiętać, aby przejścia nie były zbyt „połamane”, a cięcia chaotyczne.

Typ wideo

Musisz także wziąć pod uwagę rodzaj filmów, które chcesz tworzyć na kanale. Voulez-vous pojawiać się à l’écran czy tylko obrazy jako voix? Czy chcesz tworzyć pouczające filmy, samouczki lub vlogi? Komórka Peut Assembler Mine, jest najlepszym Clair dla planier le contenu que we wszystkich Creer à l’avenir.

Lorsque vous avez kończy modyfikator votre wideo, vous devez choisir le format dans lequel elle sera exportée. Vous devez être très prudent dans votre choix car la platforme n’accepte pas tous les les aktualnie dostępne formaty. Z tego powodu jest to zalecany użytkownik filmów w formacie MP4, AVI lub WMA, z tendencją do wielu Lourdes oraz łatwiejszy i szybszy do pobrania na YouTube.

Szukasz inspiracji?

Oto kilku odnoszących sukcesy vlogerów. Jakość jej filmów stoi na bardzo wysokim poziomie wizualnym. Obejrzyj kilka ich filmów, a na pewno znajdziesz coś, czego sam zechcesz spróbować.

Codzienny vlog Casey Neistat, recenzje sprzętu i nie tylko — mistrz opowiadania historii. Udowodnił, że nie trzeba drogiego sprzętu, by śledziły go miliony ludzi, a pomysł i wykonanie są ważniejsze. W tej chwili masz w kieszeni narzędzie, które z łatwością można wykorzystać jako aparat w smartfonie.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad