Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Johnny depp charlie i fabryka czekolady

Charlie i fabryka czekolady urzekną i oczarują Cię od pierwszej do ostatniej minuty. Nie po raz pierwszy Tim Burton udowodnił, że filmowa wyobraźnia połączona z odpowiednim budżetem potrafi przenosić góry. Rezultatem była atrakcyjna wizualnie, filmowa bajka. Ale gdyby to była tylko esencja tej produkcji, dostalibyśmy tylko coś na kształt kurpiowskiego kolażu. A wypieki kurpiowskie zachwycają dziś mało kto.

Tymczasem magia historii Charliego leży gdzie indziej. Piękno filmu Burtona polega na brzydocie wrzuconej tu i tam. Czyli wszystko, co z bajkami nie ma nic wspólnego. To świat dziecięcych traum i niepokojącej ekstrawagancji Willy’ego Wonki. To surrealizm w najczystszej postaci przenika przez fabrykę czekolady. I wreszcie – na koniec zestawienia – to wyrzut pod adresem społeczeństwa, które tak bardzo chce „mieć”, że na długo tonie pod stertą medialnych śmieci. Czy zatem pod pozorem rodzinnej historii było w rzeczywistości kinem dyskretnego protestu, a Burton stworzył kolejny podstępny filmowy manifest nieokiełznanej wyobraźni? Byłby to – przyznaj – żart wielkiej wagi.

Charlie i fabryka czekolady – Czy można zastąpić Johnny’ego Deppa?

Studio Warner Bros. oficjalnie potwierdziło plotki! Prequel, Charlie and the Chocolate Factory, skupiający się na młodości Willy’ego Wonki, został zapowiedziany na 17 marca 2023 roku. Wyreżyserowany przez Paula Kinga, najbardziej znanego z filmów dla dzieci. Paddingtona. Już sam ten wybór wiele mówi o konwencji, która nas czeka. Mrok i groteska tak uwielbiana przez Burtona na pewno tu nie wrócą. Oprócz reżysera pojawił się oczywiście również wspólny wątek tytułowej bohaterki. Wielu fanów nie wyobraża sobie w tej roli nikogo innego niż Johnny Depp. Nic jednak nie wskazuje na to, by studio zamierzało zaproponować mu współpracę. Po pierwsze, Depp jest teraz persona non grata w Hollywood, po drugie, po prostu nie staje się młodszy.

Kogo więc biorą pod uwagę do roli przyszłego producenta super czekolady?

jeśli Willy’ego nie gra Johnny, to nie ma sensu

oglądać filmu Charlie i fabryka czekolady – świetne aktorstwo

johnny depp jest stworzony do ról outsiderów, szaleńców i wrażliwych ludzi. Tutaj też – w „Charlie i fabryka czekolady” – spisał się świetnie jako artysta ekscentryczny, blady, błyskotliwy, ale też samotny. Jest zarówno dużym dzieckiem, zagubionym i kapryśnym, jak i inteligentnym, ambitnym biznesmenem.

Charlie i jego rodzina oraz irytujące dzieciaki z ich apodyktycznymi rodzicami są bardzo dobrze zagrani i naturalni, ale artystą, który robi naprawdę świetne show, jest Deep Roy.

Charlie i fabryka czekolady Tima Burtona to film z 2005 roku oparty na książce Roalda Dahla pod tym samym tytułem. W porównaniu do Willy’ego Wonki i fabryki czekolady z 1971 roku, jest to bliższa adaptacja oryginału, a reżyser i scenarzysta chciał, aby postacie były ostrzejsze, aw przypadku Wonki odrobina szaleństwa.

Akcja filmu Burtona rozgrywa się w małym miasteczku, w którym fabryka czekolady Willy’ego Wonki jest zamknięta dla zwiedzających. W przeszłości miejsce to odgrywało bardzo ważną rolę w życiu całej społeczności, z której wielu znalazło pracę w fabryce. Ale po fali kradzieży patentów właściciel zwolnił wszystkich pracowników i zamknął drzwi molocha. Pomimo niedoboru siły roboczej praca fabryki nie ustała, co doprowadziło do wielu spekulacji i miejskich legend.

Głównym bohaterem filmu, oprócz tytułowego Charliego, jest Willy Wonka, grany przez ulubionego aktora Burtona, Johnny’ego Deppa. Ta postać jest geniuszem cukierniczym, który pozuje jak Dr. Jekyll i Pan Hyde albo Piotruś Pan i Zły Wilk w jednym. Bohater ten z jednej strony daje szansę na spełnienie swoich największych dziecięcych marzeń, z drugiej czerpie sadystyczną radość z wypadków i śmierci dzieci, których jest świadkiem we własnym królestwie. Fabuła filmu obraca się wokół konkursu, w którym każdy miłośnik czekolady Wonka może znaleźć bilet do swojej tajemniczej fabryki. Polowanie na bilety odbywa się na całym świecie, a cztery na pięć biletów znajdują bogate, zarozumiałe lub wszawe dzieciaki. Jak łatwo się domyślić, ostatni bilet należy do jedynego dzieciaka o szczerym i szczerym sercu – tytułowego Charliego. Burton’s Wonka Factory okazuje się miejscem na granicy magii. Przepływają przez nie rzeki czekolady, aw laboratoriach powstają nieznane słodycze – guma do żucia o smaku trzydaniowego posiłku, niekończące się słodycze czy telewizyjna czekolada. Za przygotowanie wyjątkowych słodyczy odpowiedzialne są tajemnicze stworki Oompa-Loompa, którymi okazują się uwielbiające śpiewać, tańczyć i pracować w fabryce krasnale. W filmie Burtona widz przechadza się po fabryce Wonki i patrzy, jak natrętne dzieciaki wpadają jeden po drugim w pułapki własnej ograniczoności i chciwości. To prawda, że ​​Wonka jest odpowiedzialny za ich ustawienie, ale w tej grze nic nie dzieje się wyłącznie z powodu jego morderczych intencji.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad