Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kiedy możesz zacząć zarabiać na YouTube?

Tytuł i miniatura są ważne, by skłonić użytkownika do kliknięcia, ale temat filmu jest jeszcze ważniejszy. Nawet najlepszy podgląd nie uratuje słabego motywu — czyli takiego, którym interesuje się tylko garstka osób — ale świetny motyw poradzi sobie nawet z podglądem niskiej jakości.

Zakładając, że większość ludzi nas nie zna, musimy nagrywać dla publiczności, nie dla siebie. Dlatego tak ważne jest, aby badać tematy i rozumieć problemy i potrzeby widza.

Ile możesz zarobić w YouTube?

Stosowane są różne obliczenia, ponieważ wszystko zależy od tematu kanału, okresu, kraju, do którego kierujemy nasze treści itp. Ale mówią, że dla kanałów bez określonej tematyki będzie to od 100 do 200 zł za 100 000 wyświetleń. Najlepsi polscy youtuberzy zarabiają od kilku do kilku tysięcy złotych miesięcznie tylko na reklamach, są też inne formy zarabiania.

Warto zauważyć, że pensje w Europie Środkowej są znacznie niższe niż np. w Ameryce, ale mimo to tworzenie filmów to wciąż jedyne źródło utrzymania dla wielu osób na polskiej scenie YouTube. Aby odnieść sukces na polskiej platformie, musimy najpierw zainteresować naszego odbiorcę. Wymaga to dużej kreatywności i determinacji.

Jak założyć kanał YouTube i zarabiać pieniądze?

Zacznijmy od podstaw. Aby zarabiać na YouTube, musisz mieć własny kanał lub rozpowszechniać treści, umieszczać produkty z innymi YouTuberami. Najprostszą formą jest zarabianie na reklamach Google Adsense, które pojawiają się w Twoich filmach.

Stąd mit, że do zarabiania na YouTube potrzebny jest szeroki zasięg i setki tysięcy widzów. Potrzebujesz przemyślanego planu i świadomej kontroli nad działaniami content marketingowymi, a zarobki zaczną pojawiać się od pierwszego odcinka.

Napisałem tutaj jak założyć i skonfigurować kanał YouTube >>>

Ok, ale co wgrać?

Mimo, że w Polsce istnieją setki tysięcy blogów i niezwykle trudno jest znaleźć atrakcyjne miejsce, wciąż brakuje ciekawych vlogów i programów o wielu tematach. Tak, są kanały poświęcone urodzie, modzie i grom komputerowym – i jest ich dużo, ale niewiele, np. o oszczędzaniu, zarabianiu w internecie, pracy z domu czy inwestowaniu. Brakuje nawet blogów kulinarnych – blogów kulinarnych jest tysiące i zaledwie kilkadziesiąt kulinarnych vlogów/kanałów, z czego 15 najlepszych to kanały, które mają mniej niż 3000 subskrybentów. Warto zajrzeć do raportów o popularności kanałów o różnej tematyce: Raport Sotrendera.

To pokazuje, jak duże pole do popisu mają ci, którzy chcą zarabiać na YouTube. Liczba tematów, na które możemy publikować, jest nieograniczona, a nisze, które można wypełnić, są niezliczone.

Zarabianie na YT – Współpraca z markami

Innym sposobem zarabiania pieniędzy jest współpraca z firmami i markami. Jest jednak problem. Partnerzy ci sami wybierają swoich pracowników.

Jakimi kryteriami się kierują? „Rozmiar” YouTubera i tematyka jego kanału.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad