Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kiedy YouTube płaci za 1000 wizyt?

YouTube był kiedyś platformą, na której można było znaleźć nieprofesjonalne filmy, często bardzo słabej jakości. Przekrój tematyczny był od początku bardzo szeroki i zmienia się do dziś. Jednak treść publikowana na tych stronach uległa zmianie.

YouTube jest dziś pełen filmów nagranych profesjonalnym sprzętem, który często kosztuje dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie i publikowanie filmów stało się sposobem na życie, czasem na bardzo wysokim poziomie.

Zarobki Google AdSense – Podsumowanie

Dzięki AdSense możesz generować satysfakcjonujące dochody, ale powinieneś zadbać o wysoką jakość materiałów publikowanych w serwisie, ruch i konwersje. Im bardziej popularna jest strona, tym więcej pieniędzy możesz na niej zarobić. Budowanie zasięgu to jednak proces długofalowy, dlatego opłaca się stale rozwijać serwis i stale monitorować jego widoczność oraz aktywność użytkowników. Zarobki Google AdSense rosną wraz z ruchem w Twojej witrynie.

Jakie są kary za brak abonamentu telewizyjnego w Wielkiej Brytanii?

Wymagany jest tylko jeden abonament telewizyjny na jeden adres, nawet jeśli w jednym gospodarstwie domowym używanych jest kilka urządzeń. Jeśli nie masz abonamentu płatnej telewizji, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 GBP i prawdopodobnie kosztami sądowymi.

Aby kara została nałożona, muszą oczywiście odbyć się kontrole, az doświadczenia wiemy, że są one bardzo rzadkie. Nigdy nie mieliśmy gości i prawie nigdy nie płaciliśmy za abonament telewizyjny. Często znajdowaliśmy pod drzwiami ulotki o planowanej kontroli w okolicy, ale nigdy do tego nie doszło.

Ile zarabia youtuber w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Każdy YouTuber pracuje w innej branży i ma inne taryfy.

Zarabianie w YouTube ma wiele różnych form. Nie zarabiasz bezpośrednio na wyświetleniach, ale od tego zależą Twoje dochody, ponieważ im więcej wyświetleń uzyska Twój film, tym więcej reklam się wyświetli. Często przyjmuje się, że film, który ma 1 000 000 wyświetleń, przynosi 500 zł. Poniżej przedstawiono średnie miesięczne zarobki autorów w poszczególnych kategoriach.

Należy pamiętać, że zarobki YouTuberów zależą od wielu innych czynników. Obejmuje to lokowanie produktu i sponsoring. Znane marki płacą YouTuberom dużo pieniędzy za prezentowanie swoich produktów i wystawianie im pozytywnych recenzji. Analizuję tylko zarobki z reklam AdSense. Okazuje się też, że często zupełnie obcy człowiek może wygenerować znacznie lepsze przychody z reklam niż znany Youtuber. Jak to możliwe?

Skąd pochodzi ten dochód? Ile średnio kosztuje umieszczenie reklamy YouTube w Google Ads (AdWords)?

Jako konsultant ds. marketingu na co dzień wiem, ile płacą w Google Ads (AdWords) za wyświetlenie 1 nieistotnej reklamy w AdWords – reklamy wideo możliwe do pominięcia. W tym modelu (CPV – Cost per View) reklamodawca AdWords płaci, gdy ktoś obejrzy reklamę przez 30 sekund i/lub kliknie w baner reklamowy/link.

Ceny w tym formacie reklamy za 1 obejrzenie – CPV (nie mylić z wyświetleniami – CPM, co tutaj oznaczają te skróty) wahają się od 0,2 do 0,8 zł średnio w Polsce (w 2018 r.). Google zatrzymuje dla siebie 32% tej kwoty, czyli powiedzmy: 0,0224 zł za każdą reklamę, Google zarabia 0,0224 zł, a YouTuber 0,0476 zł. W zaokrągleniu: Google 2 centy CPV i Youtuber 4,7 centa za 1 wyświetlenie.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad