Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kiedy YouTube płaci za tysiąc wizyt?

YouTube był kiedyś platformą, na której można było znaleźć nieprofesjonalne filmy, często bardzo słabej jakości. Przekrój tematyczny był od początku bardzo szeroki i zmienia się do dziś. Jednak treść publikowana na tych stronach uległa zmianie.

YouTube jest dziś pełen filmów nagranych profesjonalnym sprzętem, który często kosztuje dużo pieniędzy. Dla wielu osób tworzenie i publikowanie filmów stało się sposobem na życie, czasem na bardzo wysokim poziomie.

Który język YouTube jest najbardziej dochodowy?

Jeśli robisz filmy np. z muzyką, to warto wydać te utwory w różnych wersjach językowych. Czemu? Odpowiedź jest prosta. Każdy język ma inny CPM (zarobek na 1000 wyświetleń) i zarabiasz inaczej w każdym języku. Jaka jest moja sytuacja? Przedstawiam to na poniższym wykresie:

Jak widać język polski nie jest na czele #shock a najbardziej dochodowymi językami są holenderski, angielski i niemiecki. Jeśli więc zastanawiasz się, w jakim języku kręcić filmy, tabela mówi sama za siebie. Oczywiście musicie mieć świadomość, że ten ranking bazuje na moim klasycznym kanale. Więc jeśli działasz w innej branży, te ceny mogą wyglądać inaczej, ale główna zasada jest w zasadzie taka sama. Bogatsze i bardziej rozwinięte kraje płacą lepiej.

Myślisz o szybkim pociągu? Pamiętaj o dobrych praktykach

Zanim zdecydujemy się dołączyć do programu, jest kilka ważnych zasad, o których powinniśmy pamiętać. Zapewniają, że ograniczamy ewentualne ryzyko i tworzymy optymalne warunki do generowania dochodu.

  1. Wybierz niszę lub temat, który Cię interesuje. Pamiętaj: Tworząc treść, korzystaj z Planera słów kluczowych Google, aby wybierać frazy z zadowalającą opłatą za kliknięcie (CPC). Wybierz preferowany typ treści do utworzenia: tekst, obraz lub wideo (YouTube).
  2. Regularnie publikuj nowe posty i artykuły. Pozwala to zachować ciągłość niezbędną do przyciągania nowych odwiedzających.
  3. Nie klikaj swoich reklam ani nie zachęcaj do tego innych. Każde nienaturalne kliknięcie może skutkować wykluczeniem z programu.
  4. Nie umieszczaj zbyt wielu reklam w swojej witrynie. W ten sposób zapewnisz wygodę użytkownikom i dodasz dodatkową wartość do jednostki reklamowej.
  5. Zdecyduj, testując. Zachowaj ustawienia, które dają największe korzyści. Wiele CMS oferuje darmowe wtyczki upraszczające ten proces.

Lider dla Polaków

Adam ma dwadzieścia lat. W Albert Heijn Online pracuje od jesieni 2017 roku i mieszka w mieszkaniu zapewnionym przez OTTO. Pamięta pewnego niedzielnego poranka, kiedy nagle dwóch mężczyzn stało w kontenerze transportowym. „Zepchnąłeś wszystko na bok. To było zastraszające» – mówi. Zrozumiał, że kierownik mieszkania szukał marihuany. Narkotyki nie są dozwolone w tych apartamentach. Przeszukano również jego rzeczy osobiste i pięciu współlokatorów. Wodociąg w końcu został znaleziony i usunięty. Należała do jego współlokatora, ale żeby go chronić, powiedział, że jest jego. W ten sposób otrzymał swoje pierwsze ostrzeżenie. Po trzech ostrzeżeniach mieszkaniec musi opuścić lokal. Jego współlokator miał już dwa.

GoodStay zapewnia nadzorców, którzy „sprawdzają, konfigurują i komunikują się” w apartamentach OTTO, mówi Gert Meijboom, kierownik kierowników regionalnych: „Chcesz, aby ktoś na miejscu zwracał uwagę na prawidłowe zachowanie.”

Analiza, dlaczego tak mało zarobiłem na tym filmie na YouTube?

Zakładam, że na zarobki na YT wpływa kilka czynników, a mianowicie:

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad