Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kiedy zaczynają mi płacić na YouTube?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

Drugie prawo Internetu: sztuka obrażania

Weźmy do dyskusji przykład z bardziej tradycyjnego podwórka. Załóżmy, że zapomnieliśmy o sobie, był moment zaćmienia, chwila nieuwagi, zły dzień, zła pogoda za oknem i postanowiliśmy anonimowo oczernić na forum dyskusyjnym dentystę, który prowadzi konkurencyjny do naszego gabinet dentystyczny. Załóżmy, że dentystka jakimś cudem zdobyła to stanowisko i jako osoba znana z małostkowości była bardzo zirytowana często cytowanymi przez nas określeniami określającymi jej praktykę, takimi jak „zez”, „całkowicie nieprofesjonalny” i „wytrych”. podnieść ich narzędzia z podłogi».

Normalnie radziłbym swojemu dentyście wytoczyć proces cywilny w związku z tzw. spotyka się z bardzo skomplikowaną i niekomfortową sytuacją, gdy jedyne, co wie o autorze wypowiedzi na forum, to fakt, że zarejestrował się jako „Przyjazny”.Obecnie prawo nie przewiduje łatwego sposobu walki z tego typu sytuacjami poprzez postępowanie cywilne.

Jak wykupić subskrypcję YouTube Premium

Nasza metoda, którą ostatnio zdobyliśmy, to subskrypcja YouTube przez Argentynę, dzięki której będziesz płacić za comiesięczne dostęp do usługi to nie 23,99 zł, a tylko 5 zł miesięcznie. Aby skorzystać z „promocji” wystarczy aplikacja VPN.

Najpierw Treść, potem pieniądze

Zasady współpracy z YouTube są bardzo jasne: przesyłaj oryginalne filmy, do których masz pełne prawa autorskie; Twórz ciekawe treści na temat, który Cię interesuje; Słuchaj swoich fanów i reaguj na ich potrzeby. Nie staraj się osiągać zysków, ponieważ musisz wykazać się determinacją, aby je osiągnąć. Niedawno zmieniona polityka finansowa YouTube znacznie zwiększyła wymagania dla twórców. Aby zacząć zarabiać, musisz mieć co najmniej 1000 fanów swojego kanału i ponad 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W teorii powinno to zmusić autorów do cięższej pracy nad jakością materiałów. Jak zwykle praktyka była trochę inna niż zakładano: celebryci z YouTube’a zyskali jeszcze większą popularność, a mali YouTuberzy stracili źródło utrzymania.

Właściwie źródło, bo duże pieniądze zaczynają się od kilku milionów wyświetleń.

Wielu YouTuberów, zwłaszcza początkujących, zwraca się do programu partnerskiego YouTube o nazwie AdSense jako źródła dochodu. Po podłączeniu właściciel wideo zgadza się nie wyświetlać żadnych reklam w swoich produkcjach. Ma wybór gdzie i jakie reklamy się pojawiają, a zyski czerpie z ilości wyświetleń lub kliknięć w sponsorowany materiał. Niestety wbrew oczekiwaniom nie są to kokosy.

Czy kupiłeś YouTube Premium? Lepiej działaj dalej

Myślę, że to bardzo interesująca rzecz — YouTube jest bardzo ostrożny, aby zarabiać na swojej płatnej wersji we właściwy sposób. Starają się powstrzymać płacących użytkowników przed odejściem w najlepszy możliwy sposób – przekonując użytkownika, że ​​kiedy zapłacą, świat już nigdy nie będzie taki sam. I rozumiem – z biznesowego punktu widzenia o to w tym wszystkim chodzi. Aby użytkownik płacił i nie wychodził. YouTube radzi sobie tak dobrze, że na jego terenie po prostu nie ma konkurencji. No bo jak – poszukasz gdzie indziej materiału tego samego twórcy? To nie wystarczy.

Obserwowanie, jak YouTube próbuje przekonać użytkowników do przejścia na wersję premium, jest ciekawym doświadczeniem i moim zdaniem… niezbędnym. Dużo się mówi o tym, że duże firmy IT mają „jakiś” wizerunek, najlepiej „przyjazny”, oparty na dobrych wartościach i odpowiedzialności za losy świata. Jednak kontakt z maszyną handlową mówi nam jasno: najważniejsze są pieniądze.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad