
Na szczycie listy jest oczywiście MrBeast. Jimmy Donaldson, 23-letni YouTuber, rozbił bank w 2021 roku. Jego filmy zgromadziły ponad 10 miliardów wyświetleń, w tym projekty takie jak bycie pogrzebanym żywcem przez 50 godzin, rozdanie 10 000 $ każdemu, kto zdecyduje się wejść do wanny pełnej węży, a wreszcie odtworzenie prawdziwej gry Squid Life. Ostatni z tych projektów kosztował Donaldsona ponad 3,5 miliona dolarów.
7 metrów pod ziemią: Ciekawe wywiady na YT
7 metrów pod ziemią to próba przeniesienia rzecznego wywiadu znanego z telewizji w przeniesioną na YouTube rzeczywistość. Autorka przeprowadza kilkadziesiąt minut wywiadów na kontrowersyjne tematy z ciekawymi partnerami. Realizm i autentyczność ludzi, z którymi rozmawia Rafał Gębura (autor kanału) potrafi przekonać ludzi do zaakceptowania tego kanału. Od początku widać, że mamy do czynienia z dziennikarzem z wieloletnim doświadczeniem, który wie, jak przeprowadzić wywiad i co może zainteresować słuchaczy. Wywiady z gangsterami, bezdomnymi i piramidami finansowymi. Tylko dla widzów o mocnych nerwach.
Przeczytaj też: 10 świetnych kanałów na polskim YouTube – #ZostańWdomu i oglądaj
Rahaf Mohammed
Ta saudyjska nastolatka uciekła z domu i ma twittera -Konto otwarte, żeby powiedzieć światu o sytuacji własnej i innych kobiet. W ciągu jednego dnia zaczęło ją śledzić 45 000 osób. Jej akcja i hashtag #SaveRahaf zwróciły uwagę amerykańskiej agencji ds. uchodźców, co umożliwiło dziewczynce znalezienie nowego domu w Kanadzie.
Dzięki aktywności na Twitterze popularna piosenkarka dotarła do trzech pierwszych miejsc na liście Billboard Hot 100. Jest też najczęściej obserwowaną artystką na Instagramie.
KondZilla Canal
Liczba abonentów: 61,4 mln
KondZilla Canal to abonent numer jeden na świecie.
Jest to najpopularniejszy kanał YouTube w Brazylii, którego właścicielem jest Kondrad Dantas – brazylijski reżyser i influencer. W profilu producenta znajdują się teledyski zespołów funk, hip-hop i rock. Południowoamerykańska influencerka uważana jest za głównego propagatora gatunku funk ostentação. Jak podkreśla sam twórca, celem jego kanału jest oferowanie widzom największych hitów funky, które znajdują się na szczytach brazylijskich list przebojów.
Jakiś czas temu dużo mówiło się o kanale masochistycznym. Produkcja, w której autor dość krytycznie odnosił się do filmu „Ostré Rande”, została zablokowana. Youtuber opublikował więc nową wersję swojej recenzji. Wykorzystano w nim tylko fragmenty zwiastunów, a nie sam film.Nasuwa się pytanie: czy takie działania są legalne?
Tutaj znowu link do prawa do cytowania. Pytanie brzmi, czy użycie tagu będzie uzasadnione w ocenie. Chyba tak. Oczywiście nadal należy pamiętać, że recenzja nie jest obrazą dla twórcy. Jak powiedziałem, granica jest płynna. Każdy przypadek należy analizować indywidualnie. Taki pretest, z którego zawsze korzystam, jest odpowiedzią na pytanie, jak ja bym się czuł na miejscu osoby ocenianej i krytykowanej. Ilekroć poczułam się urażona, urażona, dotknięta w jakikolwiek sposób, zapala mi się czerwona lampka, że warto uważać.