Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kto jest najsłynniejszym YouTuber na całym świecie?

Od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r. w Sewilli obchodzony jest tzw. Feria de Abril, czyli Jarmark Kwietniowy. Jest to największa impreza folklorystyczna w Andaluzji, ale uważana jest również za jedną z najważniejszych i najbardziej znanych w całej Hiszpanii.

Obecnie miasto jest pełne straganów. Dobre wibracje, śmiech i taniec – to znaki rozpoznawcze tego festiwalu. Taniec zwany Sevillana – pochodzący z Sewilli, ale znany na całym świecie taniec z wpływami flamenco, którego po prostu nie można przegapić.

Wystawę będzie można oglądać po Nowym Roku

Wystawę można oglądać w Galerii Ceglan Domu Narodowego do 29 stycznia 2023 r. Instytucja informuje jednak, że od 24 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r. Dom Narodowy będzie nieczynny. Dom Narodowy wraz z Galerią Ceglana zostaną ponownie otwarte 2 stycznia 2023 roku. A już następnego dnia, 3 stycznia o godzinie 17:00, można przyjść na zajęcia z pracowni fotografii i nowych mediów.

(indi)

Najbardziej znany święty

Kiedy próbujemy odpowiedzieć na pytanie, nasze postrzeganie może się całkowicie zmienić. Badając temat, można śmiało powiedzieć, że jest taka święta kobieta znana i rozpoznawalna na całym świecie… Była niewykształconą, biedną i chorą zakonnicą. Pozornie nudna wśród sióstr. Podczas pobytu w klasztorze pracowała jako tragarz, ogrodniczka i kucharka.

Jej życie duchowe, głęboka pokora i mistyczne przeżycia dają nam zupełnie inny obraz tej niezwykłej polskiej świętej. Dziś znana jest na całym świecie jako apostołka Bożego miłosierdzia, należy do grona teologów i wybitnych mistyków Kościoła. Ta z pozoru niepozorna kobieta została wybrana na apostołkę Bożego miłosierdzia i miała za zadanie nieść wszystkim wiedzę o Bożym miłosierdziu. Czy już wiem o kim mowa?

Tak! Zgadzam się! Tą wyjątkową polską świętą jest św. Siostra Faustyny ​​(Helena) Kowalska. W swoim życiu przeżyła mistyczne spotkania z Panem Jezusem. To on przekazał jej słowa nowej modlitwy (Kościół Miłosierdzia Bożego), opowiedział jak powinien wyglądać obraz Jezusa Miłosiernego, który jest obecnie znany i rozpoznawalny na całym świecie. Siostra Faustyna, również na prośbę swojego kierownika duchowego o. Michała Sopoćko, spisała wszystkie swoje mistyczne wizje, które nawiedziły ją za jej życia. Zaowocowało to powstaniem rękopisów, 8 zeszytów, które z biegiem czasu zostały opublikowane jako „dziennik”, po jej śmierci w procesie kanonizacyjnym. W dzisiejszych czasach prawie każdy zna te 8 zeszytów świętego. W numerze Gościa Niedzielnego (Gość Niedzielny, nr 13/30 III 2008) możemy przeczytać, że Dzienniczek Siostry Faustyny ​​jest polską książką, która została przetłumaczona na większość języków (m.in. koreański, maltański i rumuński).

✿ Kids Diana Show

Liczba subskrybentów: 68,2 mln

✿ Kids Diana Show to kolejny po Like Nastya niezwykle popularny kanał z treściami dla dzieci. Główną bohaterką spektaklu jest Diana – mała dziewczynka, która bawi się z rodziną i przyjaciółmi. Jest to kanał z największą liczbą subskrybentów na Ukrainie i jednocześnie jednym z najpopularniejszych na świecie. Możemy znaleźć piosenki do nauki dla dzieci lub krótkie filmy do nauki języka angielskiego. Kanał Diany odniósł spektakularny sukces, doceniony przez największe portale biznesowe. Według Business Insider roczne przychody ✿Kids Diana Show wahają się od 3 do 45 milionów dolarów.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad