Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kto jest właścicielem YouTube?

Wini, właściciel marki odzieżowej Stoprocent, zrezygnował z roli wydawcy muzyki na rzecz szeroko rozumianego dziennikarstwa. Rozmawia na YouTubie. Przy okazji jednego z nich zdradził też, ile zarabia na tego typu pracy.

W rozmowie z Pawłem Svinarskim z kanału «Za pieniądze» Vinicius poinformował, że jego kanał na YouTube zarabia ponad 20 000 zł miesięcznie.

PewDiePie

Najpopularniejszą postacią YouTube jest PewDiePie, Szwed, który miał kiedyś ponad sto milionów subskrybentów. Od tego czasu jednak jego kanał się urozmaicił – teraz publikuje vlogi i komedie. Oprócz tworzenia oryginalnych filmów zarabia również na swoich treściach, współpracując z markami i sprzedając ich produkty. Jednak jego model biznesowy nie jest na darmo – dzięki kontraktom z markami otrzymuje hojną nagrodę.

Nie jest jasne, czy NBC będzie nadal nadawać swoje programy telewizyjne w YouTube TV. Sieć współpracuje z NBCUniversal w celu odnowienia umowy z serwisem streamingowym. Firmy zgodziły się negocjować ceny i opłaty za retransmisję, ale umowa jest daleka od ostatecznej.

NBC i jej podmioty stowarzyszone zagroziły usunięciem ich treści z witryny, jeśli ich obecna umowa z YouTube nie zostanie przedłużona. NBC jest jedną z wielu sieci NBCUniversal i oczekuje się, że umowa będzie obowiązywać przez jakiś czas. YouTube Kids

Usuń użytkowników i zmień ich role na koncie marki

Aby usunąć dane osoby podczas zarządzania kontem lub zmiany jej roli, wykonaj następujące czynności:

  • Zaloguj się w YouTube jako właściciel konta marki.
  • Kliknij ikonę konta (w prawym górnym rogu ekranu), a następnie „Ustawienia”;
  • w «Konto» wybierz «Dodaj lub usuń administratora;
  • teraz wybierz «Zarządzaj uprawnieniami»;
  • Konieczne będzie wprowadzenie hasła i ponowne uwierzytelnienie;
  • wtedy zobaczysz listę osób posiadających uprawnienia do zarządzania kontem W tej sekcji możesz zmienić rolę konkretnego użytkownika klikając na jego rolę lub usunąć użytkownika klikając na przycisk Kliknij «Usuń» obok jego nazwy a następnie potwierdź swój wybór;
  • Teraz wystarczy kliknąć przycisk „Gotowe”.

5 najcenniejszych kanałów na polskim YouTube – Polymats

Klasyka na początek Jeśli nie znasz jeszcze tego kanału, masz dużo do nadrobienia, bo istnieje już 4 lata. Prowadzący, Radosław Kotarski, z wykształcenia prawnik, studiował też historię t. Historia to jego specjalność, choć na kanale Polimaty – jak sama nazwa wskazuje, bo oznacza uczonego o rozległej wiedzy – oprócz filmów o historii znaleźć można także materiały z dziedzin językoznawstwa, medycyny i wielu innych. Każdy film ma swój własny temat. Dzięki mikroekspresjom możemy dowiedzieć się o pochodzeniu wulgaryzmów czy o tym, jak rozpoznać kłamcę. Wykładowca przekazuje swoją wiedzę w bardzo przyjazny sposób, potrafi opowiadać ciekawe historie i jest naprawdę dobrze przygotowany – wiele z przedstawionych przez niego faktów trudno byłoby odkryć samemu. Jeśli chcesz dużo wiedzieć o świecie lub zabłysnąć w społeczeństwie – polecamy! YouTube został założony przez byłych pracowników PayPal, Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad