Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kto ma 9 milionów subskrybentów na YouTube?

Jak wspomniałem powyżej, PewDiePie obiecał, że usunie swój kanał, gdy jego główny kanał osiągnie oszałamiającą liczbę 50 milionów subskrybentów. Oczywiście niektórzy myśleli, że to tylko tytuł mający przyciągnąć widzów i oświadczenie, które rozejdzie się po internecie i uczyni Szweda darmową reklamą.

Wczoraj, 8 grudnia, magiczna granica 50 milionów subskrypcji została przekroczona. Po raz pierwszy w historii platformy nikt wcześniej tego nie zrobił. Tuż po tym wydarzeniu youtuber napisał na swoim Twitterze:

Ile można zarobić na jednym obejrzeniu na YouTube?

Przede wszystkim należy pamiętać, że YouTube płaci twórcom za oglądanie ich filmów. Świetnym przykładem jest Karol Friz Wiśniewski i jego kanał YouTube o tej samej nazwie. Aby zilustrować cały proces, wybraliśmy tego kreatora, ponieważ jest on obecnie jednym z najpopularniejszych. To on zapoczątkował projekt „Ekipa”, który młodsi widzowie znają głównie z pracy na YouTube. Starsi odbiorcy po raz pierwszy usłyszeli o nim, gdy dzieciaki oszalały na punkcie słynnych lodów powstałych we współpracy Ekipy i Korala.

Filmy Friza należą obecnie do najpopularniejszych w YouTube. Każdy wydany odcinek gromadzi od 1 do 3 milionów wyświetleń. Jak to wpływa na zarobki YouTuberów? Ceny za tysiąc wyświetleń reklamy są zróżnicowane – od kilku groszy do kilku złotych. Ale średnio można liczyć na około 1 zł za 1000 wyświetleń.

Stworzony przez Friza film „To były najlepsze chwile naszego życia” wygenerował 2,5 mln wyświetleń, a twórca zarobił 2,5 tys. zł. To nie wydaje się dużo, ale pamiętaj, że to na wideo!

Oczywiście nie są to największe kanały na YouTube

Tak, wiem, że na platformie są większe kanały, ale są to profile, które nie należą do pojedynczych osób, należą do całej firmy. Na przykład T-Series, największa indyjska wytwórnia muzyczna i studio filmowe, ma 229 milionów takich subskrypcji. Ciekawostką jest fakt, że PewDiePie walczył z nią o abonament do 2019 roku, który jak widać przegrał.

Drugim i trzecim najczęściej subskrybowanym kanałem jest Cocomelon – Nursery Rhymes i SET India – również kanały należące do dużych firm. To stawia MrBeast na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych twórców platformy, na drugim PewDiePie, a na trzecim Like Nastya ze 102 milionami.

Analiza, dlaczego tak mało zarobiłem na tym filmie w YouTube?

Wydaje mi się, że na zarobki YT wpływa kilka czynników, a mianowicie:

✿ Kids Diana Show

Liczba subskrybentów: 68,2 mln

✿ Kids Diana Show to kolejny niezwykle popularny kanał oferujący treści dla dzieci po Like Nastya. Główną bohaterką spektaklu jest Diana – mała dziewczynka, która bawi się z rodziną i przyjaciółmi. Jest to kanał z największą liczbą subskrybentów na Ukrainie i jednocześnie jednym z najpopularniejszych na świecie. Możemy znaleźć piosenki do nauki dla dzieci lub krótkie filmy do nauki języka angielskiego. Kanał Diany odniósł spektakularny sukces, doceniony przez największe portale biznesowe. Według Business Insider roczne przychody ✿Kids Diana Show wahają się od 3 do 45 milionów dolarów.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad