Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kto nie może ubiegać się o prawo jazdy?

Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym kierowcy czasami muszą przejść obowiązkowe badania psychologiczne, np. w przypadku zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto ustawa ta stanowi, że osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu lub substancji alkoholopodobnych musi przejść obowiązkowe badania lekarskie.

Zgodnie z nowymi przepisami w tym zakresie kierowcy muszą przejść badania lekarskie w ciągu miesiąca od doręczenia decyzji o skierowaniu na takie badanie oraz w ciągu 3 miesięcy od doręczenia decyzji. jeśli są skierowani na takie badanie, muszą przedłożyć burmistrzowi zaświadczenie lekarskie lub psychologiczne.

Jak znaleźć dobrą szkołę jazdy?

Wraz z decyzją o zrobieniu prawa jazdy grupy B, nadszedł czas na znalezienie szkoły jazdy. Choć może się to wydawać prostym zadaniem, prawda jest odwrotna. Każdy przyszły kierowca chce dobrze przygotować się do egzaminu państwowego. Z tego powodu warto wybierać sprawdzone szkoły nauki jazdy. Doskonałym przykładem jest nasze Centrum Szkolenia Liderów w Kielcach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wniosek o wymianę prawa jazdy

Wniosek o wymianę prawa jazdy składasz w gminie, w której jesteś zarejestrowany. Uwaga: Jeżeli nie spełniasz wymagań opisanych w artykule, nie ma możliwości wymiany zagranicznego prawa jazdy. W takim przypadku musisz ponownie przystąpić do holenderskiego egzaminu na prawo jazdy.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Organem decyzyjnym w tej sprawie jest Centralne Biuro Oceny Jazdy (Centraal Bureau, Rijvaardingsbewijzen, CBR).

Do przeniesienia prawa jazdy potrzebne będą różne dokumenty. Jednym z nich jest wypełniony i podpisany wniosek 3 E 0397. Potrzebne jest również kolorowe zdjęcie spełniające wymagania wzoru fotomatrycy z 2007 roku. Nie zapomnij zabrać ze sobą polskiego prawa jazdy. Tłumaczenie sądowe nie jest wymagane w przypadku posiadaczy prawa jazdy wydanego w Polsce (dotyczy tylko posiadaczy prawa jazdy wypełnionego literami nieużywanymi w Holandii, np. japońskim itp.). Oświadczenie o zdolności do kierowania pojazdami (verklaring van schichtheid) jest również przydatne, ale tylko w dwóch sytuacjach. Pierwsza dotyczy okresu ważności prawa jazdy. Jeśli jest krótszy niż zwykły okres ważności w kraju, w którym składasz wniosek, musisz również złożyć oświadczenie o kwalifikowalności. Drugim jest niezgodność podanego kodu ograniczenia/ostrzeżenia z kodem ustalonym w UE (poza soczewkami lub okularami).

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad