Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Kto płaci YouTuber?

Na to pytanie najlepiej odpowie ktoś z większym doświadczeniem i zasięgiem ode mnie – Vlogger – Gracz Remigiusz Maciaszek, Krytyk Gier znany lepiej jako Rock Alone.

W poniższym filmie opowiada o tym, ile wyświetleń potrzeba, by zarobić 3200 USD miesięcznie, i dlaczego lepiej jest współpracować bezpośrednio z reklamodawcami niż korzystać z reklam oferowanych przez YouTube.

Ile zarabia youtuber w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Każdy YouTuber pracuje w innej branży i ma inne taryfy. Zarabianie w YouTube ma wiele różnych form. Nie zarabiasz bezpośrednio na wyświetleniach, ale od tego zależą Twoje dochody, ponieważ im więcej wyświetleń uzyska Twój film, tym więcej reklam się wyświetli. Często przyjmuje się, że film, który ma 1 000 000 wyświetleń, przynosi 500 zł. Poniżej przedstawiono średnie miesięczne zarobki autorów w poszczególnych kategoriach.

Należy pamiętać, że zarobki YouTuberów zależą od wielu innych czynników. Obejmuje to lokowanie produktu i sponsoring. Znane marki płacą YouTuberom dużo pieniędzy za prezentowanie swoich produktów i wystawianie im pozytywnych recenzji. Analizuję tylko zarobki z reklam AdSense. Okazuje się też, że często zupełnie obcy człowiek może wygenerować znacznie lepsze przychody z reklam niż znany Youtuber. Jak to możliwe?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odwołuje obowiązek usług VOD i VSP

Na portalach społecznościowych pojawiły się informacje o nowych obowiązkach wynikających z nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, które weszły w życie 1 listopada ubiegłego roku.

Każdy kanał na YouTube zostanie zgłoszony do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jako nadawca VOD. Powodem jest nowy obowiązek wpisu na listę przewodniczących Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Obejmuje platformy audiowizualnych usług medialnych na żądanie i platformy udostępniania wideo.

Szczególnie interesująca konsekwencja uzyskania takiego protokołu wynika z art. 19 ust. 6a ustawy o kinematografii. Zgodnie z tym przepisem platformy VOD muszą płacić 1,5% podatku na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przychody z tytułu opłat za dostęp do usług medialnych na żądanie. Alternatywnie: dochód z publikacji komunikatów handlowych, jeżeli były one wyższe we wskazanym okresie. Warto zaznaczyć, że przepisy tej ustawy nie odnoszą się bezpośrednio do platform wideo.

Wyświetlenia, których wartość zaskakuje

Powszechnie uważa się, że większość społeczeństwa nie zna rzeczywistych zarobków na YouTube. Zarobki reklamodawców są w wielu przypadkach stosunkowo niewielkie w porównaniu z liczbą wyświetleń. Oznacza to, że nie tylko reklama, ale różnego rodzaju akcje reklamowe czy marketingowe są głównym źródłem utrzymania większych youtuberów, dla mniejszych to głównie hobby, okazjonalna aktywność, a zarobek ze swoich filmów traktują jako dodatkowe źródło dochodów. dochód.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad