Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Które auta rdzewieją najszybciej?

Numer 10 na liście najbardziej rdzewiejących samochodów to BMW serii 3, E 46 jest wyjątkowo podatny na korozję. Ten samochód i modele z lat 90-tych mają przegniłe podwozie, wsporniki tylnego wózka i panele progów.

Kolejne miejsce na liście należy do Mercedesa. Bez gwiazdy nie ma jazdy, tak jak rdza. 1990 Mercedes W210, gogle klasy E, wpada do dziury z tłumikiem wystającym z maski.

Mandat za samochód nieodprawiony w 2023 r. – zmiany

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, w jakim stanie pojazd jest uznawany za samochód odprawiony. Niestety samo mycie okien nie wystarczy. Samochód powinien mieć odśnieżony dach, lusterka, tablicę rejestracyjną, światła, maskę i zderzak. Jeśli któryś z przedmiotów nie zostanie odśnieżony, policja uznaje samochód za nieodśnieżony. Wcześniej taryfa przewidywała mandat od 20 do 500 zł za nieodprawiony samochód. Jednak kara znacznie wzrosła. Zobacz jak zmieniły się taryfy w taryfie!

Tablice rejestracyjne pokryte śniegiem lub błotem utrudniają identyfikację pojazdów. Z tego powodu obowiązkiem kierowcy jest upewnienie się, że znak jest dobrze widoczny. Kierowca, który w 2023 roku nie odczyścił tablicy rejestracyjnej ze śniegu, zapłaci 500 zł kary.

Odśnieżanie samochodu z włączonym silnikiem

Nie każdy wie, że polskie prawo przewiduje kary za parkowanie samochodu w terenie zabudowanym z włączonym silnikiem. Kara może wynieść do 100 zł. Jeśli jednak włączysz silnik podczas odśnieżania samochodu, kierowca zapłaci znacznie więcej, nawet 300 zł!

Sezon biletów został ostatnio dostosowany. Ile mandatu dostaniesz za nieopłacony samochód w 2023 roku? Obecna kara dla kierowców, którzy myją tylko szyby to nawet 3000 zł!

Te elementy da się jeszcze uratować

Korozja na progach, błotnikach a nawet podłodze nie oznacza końca życia auta, o ile zareagujemy na czas i zabierzemy auto z karoserii sklep. Skorodowana część jest wycinana w warsztacie, a na jej miejsce wspawany jest nowy panel naprawczy z innego pojazdu. Po włożeniu element wymaga jeszcze pomalowania, więc całkowity koszt operacji to około 500-1000 zł za część.

[amazon bestseller =»części zamienne do mini coopera» items=»5″] Tańszym rozwiązaniem jest wymiana całych elementów nadwozia, czyli drzwi, błotników, maski, klapy bagażnika. Przy odrobinie szczęścia znajdziemy „naszą” farbę bez śladów rdzy.

Samochody zaparkowane na trawie lub żwirze są szczególnie podatne na korozję podwozia. Jest to znacznie poważniejsza sprawa, ponieważ w tym przypadku atakowane są elementy nośne podwozia, które są bardzo trudne do naprawy. Najbardziej narażone są mocowania elementów zawieszenia, podłużnice podwozia, belki podwozia oraz rama stosowana w pojazdach terenowych. Skorodowane elementy nie rozpraszają energii podczas wypadku i powodują odłamanie innych części, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa. Jeśli rdza złapała wszystkie powyższe elementy, samochód nadaje się na złom. Wyjątkiem są weterani poddawani tak skomplikowanym naprawom.

Mazda 6

Ochrona antykorozyjna Mazdy jest problemem od lat. To samo dotyczy Modelu 6. Chociaż ma ciekawą linię nadwozia i sporo wyposażenia, nie chroni Mazdy 6 przed rdzą. Szczególnie podatne są tu samochody z początku produkcji. W takim razie powinieneś poważnie zająć się ich maskami i drzwiami, a także nadkolami i podwoziem. Nawet zamknięte profile są słabo chronione i dotyczy to również aut bezwypadkowych. Właściciele drugiej generacji Mazdy 6 również nie mają powodów do radości: ta ostatnia jest mniej zardzewiała, ale problem zdecydowanie nie jest rozwiązany tak, jak życzyłoby sobie wielu kierowców.

Z punktu widzenia ochrony antykorozyjnej Fiat Siena i Palio Weekend, które wykorzystują oszczędności materiałowe, również wypadają słabo. Zdarza się, że już po kilku miesiącach użytkowania z nadkoli wypadają utlenione elementy blachy. Nie lepiej prezentuje się z klapami bagażnika, progami czy drzwiami. Na rynku wtórnym trudno dziś znaleźć modele Fiata, które nie ucierpiały z powodu rdzy. Zasadniczo ich nie widać.

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines de afiliación y para mostrarte publicidad relacionada con sus preferencias en base a un perfil elaborado a partir de tus hábitos de navegación. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Więcej informacji
Privacidad