Saltar al contenido
Meterac pytania i odpowiedzi

Łatwy makijaż oka krok po kroku

KROK 1

Makijaż ślubny nie musi być bardzo wyrazisty, więc przygotowałam coś praktycznego. Najpierw zaznaczam załamanie powieki cieniem Portobello. W tym momencie zamierzam go lekko rozciągnąć w zewnętrznym kąciku, aby uzyskać kształt kociego oka. Delikatnie rozcieram cień, starając się zachować kadr tego kształtu. Aby wykonać trwały makijaż na wesele, najpierw pudruję bazę, co również ułatwia mi blendowanie cieni.

makijaż krok po kroku

Makijaż oczu najlepiej rozpocząć od nałożenia bazy pod cienie. Kosmetyk ten potrafi zakryć niedoskonałości powiek, wygładzić je, a cienie utrzymują się przez wiele godzin. Następny krok – cień. Najlepiej mieć paletę z wieloma odcieniami, wtedy łatwiej będzie dobrać kolory. Wybrany kolor, na przykład najjaśniejszy brąz, należy nałożyć na całą powiekę i równomiernie rozetrzeć. Warto pamiętać, że jeśli wybierzemy kolor perłowy, oko wyda się optycznie większe. Najlepiej w kącik oka nałożyć trochę białego cienia, wtedy spojrzenie będzie znacznie atrakcyjniejsze. Załamanie powieki należy wtedy rozświetlić ciemniejszym kolorem, a zewnętrzną część nieco bardziej, przechodząc w kierunku środka oka. Jeśli chcesz powiększyć oczy, możesz pomalować zewnętrzną stronę powieki najciemniejszym kolorem z palety i białą kredką zaznaczyć linię dolnej powieki. Wiele pań używa czarnej kredki po tej stronie, dzięki czemu oczy wydają się mniejsze.

Następnie chwytamy kredkę lub ołówek kajal i rysujemy kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Możesz pociągnąć go lekko za oko lub lekko unieść, wtedy powieka będzie wyglądać na lekko uniesioną. Przy makijażu dziennym warto postawić na cienką kreskę, jeśli robimy mocniejszy makijaż wieczorowy to można poszaleć z grubością, ale uwaga – jeśli uciekamy się do cieni kolorowych, lepiej żeby kreska była dobrze, żeby nie przesadzić.

Makijaż oczu zaczynamy od pielęgnacji – czyli jak przygotować powieki!

Większość osób zapewne już wie, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy do makijażu. Kosmetyki dużo lepiej trzymają się na wilgotnej, lekko lepkiej skórze. Niestety wiele osób nadal dba o przygotowanie podkładu pod makijaż twarzy, zapominając o powiekach i okolicy oczu.

Najważniejsza jest baza – kosmetyk przedłużający trwałość makijażu oraz ułatwiający równomierne rozprowadzenie pigmentów i blendowanie cieni. Produkt szczególnie sprawdzi się u osób, które w ciągu dnia zauważają znaczne łuszczenie się cieni pod oczami – taki problem najczęściej wynika z braku przyczepności do powiek, jakie zapewnia podkład lub korektor.

Podstawy makijażu oczu

Prawidłowy makijaż oczu to nie tylko technika, ale także szereg innych elementów. Co należy wziąć pod uwagę?

  • Wybór dobrych kosmetyków – mocna pigmentacja, brak łuszczenia, trwałość i odpowiedni skład to właściwości świadczące o wysokiej jakości produktu.
  • Wybieranie odpowiednich kolorów — rozpoczynając swoją przygodę z makijażem oczu, warto wybierać delikatne i neutralne kolory. Kolorowy makijaż oczu nie wybacza błędów i każda skaza staje się widoczna.
  • Odpowiednie przygotowanie oka do makijażu – baza pod cienie intensyfikuje i utrzymuje kolory, a cień lepiej przylega do powieki.
  • Makijaż oka – nawet wieczorowy makijaż oczu wymaga odpowiedniego makijażu, dlatego decydując się na mocniejsze kolory na powiece nie zapomnij o odpowiednich brwiach i mocniejszym makijażu twarzy, który daje pełny wygląd całości.

Różowy makijaż oczu

Różowy makijaż oczu jest przeznaczony do jaśniejszej i jaśniejszej skóry. Ta cera lubi róże i takie kolory jej pasują. Jednak takich rozwiązań z bardzo niebieskimi oczami lepiej unikać. Różowy makijaż stworzony jest wprost z myślą o młodych dziewczynach – umiejętne nałożenie tego typu koloru na powieki sprawi, że będziesz wyglądać bardzo zgrabnie, świeżo i kobieco.

Złoty makijaż oczu jest na bardziej odświętne okazje – będzie wyglądał wspaniale zarówno u brunetek, jak i blondynek. Nie zalecane dla młodszych dziewcząt. Wygląda bardzo elegancko i dobrze komponuje się z czarną garderobą.

Esta web utiliza cookies propias para su correcto funcionamiento. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos. Más información
Privacidad